Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Twitter Yeni Özelliğini Ücretli Mi Sunacak?

TeknoBH Google Haberler

Twitter yeni özelliğini ücretli olarak mı sunacak? Popüler sosyal medya uygulaması sürpriz bir karar ile kullanıcıların karşısına çıktı. Peki, hangi özelliği ücretli oluyor? İşte Detaylar

Twitter Ücretli Mi Oluyor? Merak Edilen Tüm Detaylar

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter yeni özelliklerini kullanıcılarına duyurdu. Twitter, kullanıcıların yeni içeriğe erişim için takipçilerinden ücret talep etmesi, belirli ilgi alanlarına göre gruplar oluşturma ve bunlara katılma yeteneği ile çok yakında kullanıcı karşısına çıkacak. Hatırlarsanız uzun bir zamandır Twitter’ın ücretli bir özelliği kullanıcılarına sunacağı söyleniyordu. İşte bu özellik Super Follows özelliği olarak karşımıza çıkacak.

Super Follows adı verilen yeni ödeme özelliği, Twitter kullanıcılarının takipçileri ücretlendirmesine ve onlara ekstra içeriğe erişim sağlamasına olanak tanıyacak. Bu, bonus tweet’ler bir topluluk grubuna erişim, bir haber bültenine üyelik veya desteğinizi gösteren bir rozet şeklinde olacak.

Twitter yeni özelliği fiyatı ne kadar?

Twitter, kullanıcının avantaj elde etmesi için ayda 4,99 dolar ücret aldığını gösteren bir örnek paylaştı. Twitter bunu içerik oluşturucuların ve yayıncıların doğrudan hayranlarından ödeme almalarına olanak tanımanın bir yolu olarak gösteriyor.

Twitter Ücretli Mi Oluyor? Merak Edilen Tüm Detaylar

Bildiğiniz üzere destek ödemeleri geçtiğimiz yıllara göre çok daha fazla artmaya başladı. Patreon ise bu konuda oldukça başarılı bir işe imza atmıştı. Facebook ve YouTube gibi diğer platformlarında tümü doğrudan içerik oluşturucu ödeme özelliklerini kullanıma sunmuştu. Twitter büyük ihtimal ile diğer firmalar gibi bu ödemelerden bir kesinti yapacak. Ancak yapılacak olan kesintinin makul bir fiyatta olması bekleniyor.

Sosyal medya uygulaması Twitter, Facebook Gruplarına benzer bir Topluluklar adında yeni bir özelliğini de duyurdu. İnsanlar, hayvanlar veya bitkiler gibi belirli ilgi alanlarına yönelik gruplar kurabilecekler. Söz konusu yeni özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağı ise şuan için bilinmiyor. Ancak bu yıl içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Twitter yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşünceleriniz aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu