Güncel

Twitter’a Yeni Özellik Geliyor

Bir dönemin en popüler sosyal medya uygulaması olan Twitter'a yeni özellik geliyor. Fleets özelliği nedir?

Sosyal Medya platformun popüler uygulaması Twitter’a yeni özellik geliyor. İşte gelecek olan yeni özellik Fleets;

twitter-yeni-ozellik-geliyor-fleets

Twitter, kullanıcıların daha fazla platformda vakit geçirmesini istiyor bu yüzden Fleet özelliği ile Instagram benzeri bir yapı kurmayı hedefliyor.

Twitter’a Yeni Özellik Geliyor

2020 yılının başlarında duyurulan Fleet, bazı ülkelerde test edilmeye başlanmıştı. Şirket, bugün özelliğin tüm dünyada kullanıma açılacağını duyurdu. Gündelik hayatın bir parçası haline gelen sosyal medya platformu, kullanıcıların süreli içeriklere daha çok ilgi gösterdiğini ve bunu tüm dünyaya sunduklarını ifade etti.

twitter-yeni-ozellik-geliyor-fleets-1

Tasarım direktörü Joshua Harris, Brezilya, İtalya, Hindistan ve Güney Kore kullanıcıları ile test ettiğimiz özellik sayesinde insanların sohbete katıldıklarında daha rahat hissettiklerini keşfettik. Twitter’â yeni üye olan kullanıcılarımız, Fleets özelliğini düşüncelerini paylaşma konusunda daha kolay bir yol olarak görüyor. Yeni özellik sayesinde yazılanlar 24 saat içerisinde otomatik olarak kayboluyor.” ifadelerini kullandı.

Snapchat ve Instagram’dan ilham alınan özellik sayesinde metin paylaşabilir, başkalarının Tweetlerine yanıt verebilirsiniz. 24 saat içerisinde kaybolan mesajlara Instagram benzeri yanıtlama seçenekleri ile cevap da verebilirsiniz.

Ayrıca yayınlanan Fleet‘in ekran görüntüsünü aldığınızda herhangi bir bildirim de gönderilmeyeceğini belirten şirket, anasayfada yüklediğiniz Fleet’i göremeyenlerin profilinizi ziyaret ettiklerinde görebileceklerini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu