Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Uber Türkiye Ankara’da Hizmete Başlıyor

TeknoBH Google Haberler

Uber Türkiye hizmetlerinin ikinci durağı ise Ankara oldu. Uber Ankara’da hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. İşte Detaylar

Uber Türkiye Ankara'da Hizmete Başlıyor

Taksilerin alternatifi olan Uber, İstanbul’dan sonra şimdi de Ankara’da hizmet vermeye başlıyor. ABD merkezli şirket bu güzel haberi şık bir kampanya ile Twitter hesabından duyurdu.

İlk defa 2014 yılında Türkiye’de 10 şoför ile hizmet vermeye başlayan Uber kısa bir süre içerisinde ülkemizde popüler hale gelmeye başladı. 2019 yılında ise binlerce araç ile İstanbul da aktif olarak kullanılan bu hizmet, 2019 yılının sonlarına doğru İstanbul 10.Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından hizmete kapatılmıştı. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ise karar istinaf mahkemesinden dönerek tekrardan hizmete başladı. Şimdi de İstanbul da çok fazla tercih edilen Uber hizmeti Ankara’da hizmet vermeye başlıyor.

Uber Türkiye, Ankara’da şık bir kampanya ile hizmete başlıyor

Uber Türkiye, Ankara halkı için hizmete başlamasını şık bir kampanya ile duyurdu. Mart ve Nisan ayı boyunca geçerli olacak fırsatlara göre “MERHABAANKARA” kodunu kullanan tüm kullanıcılara yolculuklarının 40 liralık kısmı hediye edilecek. Ancak bu fırsatın sadece Ankara’da ki kullanıcılar için olacağını tekrardan belirtmek istiyoruz.

Uber’in normal taksilere göre en büyük avantajı ise konfor olarak görülüyor. Lüks araçlar ile yolculuğa çıkacağınız Uber hizmetinde aynı zamanda gideceğiniz konuma varmadan önce ne kadar ödeme yapacağınızı uygulama üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Anlık olarak kayıt edilen güvenlik kamerası ve aracın bilgisayar aracılığıyla takip ediliyor olması da Uber kullanan kullanıcılara ekstra olarak güven veriyor.

Uber Türkiye fiyatları ne kadar?

Uber Türkiye üç farklı araç tipine sahip olduğu için fiyatları değişkenlik gösteriyor. Bu araç tipleri, Uber Taxi, UberXL ve Uber Black olarak adlandırılıyor. UberXL’da açılı ücreti 8 TL olarak çalışıyor. Dakika başına ise 0,35 kuruş olan araç, kilometre başına ise 2,5 TL‘den hesaplanıyor. En düşük tutar ise 15 TL‘dir. Ayrıca çağrı iptali gibi durumlarda ise yine 15 TL’lik bir ceza müşteriye uygulanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu