Güncel Haberler

Uber’in Türkiye’de ki Son Durumu Belli Oldu

TeknoBH Google Haberler

Türkiye’de faaliyetleri engellenen Uber’in, bugün tüm yasal engelleri aştığını ve tekrardan Türkiye’de hizmete başlayacağını duyurdu. İşte Detaylar

Uber'in Türkiye'de ki Son Durumu Belli Oldu

Global çapta lüks taksicilik hizmeti veren Uber, geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de resmi olarak yasaklanmıştı. Ancak İstinaf Mahkemesi geçtiğimiz yılın sonlarına doğru aldığı kararla Uber’in Türkiye’de ki erişim engelinin getirilme kararını hatalı bulmuştu. Uber’in Türkiye’de faaliyetlerine tekrardan başlaması için 2020’nin sonlarında yeni bir adım atmıştı.

Uber Türkiye’de hizmete yeniden başlıyor!

 

Yaşanan bu süreç ile ilgili olarak Uber Global sözcüsü “Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi çöförlerine sunmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullanmıştı. Bugün ise Uber’in Türkiye’de ki durumu ile ilgili olarak önmeli bir açıklama geldi.

Uber Türkiye‘nin resmi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı tweete göre” Uber’e Türkiye’de uygulanan erişim engeli mahkeme kararına uygun olarak bugün itibariyle resmen kaldırıldı! Tüm İstanbullular’a tekrar merhaba! #uberyeniden” paylaşımı yapıldı.

Ayrıca bu durumda önemli bir gelişme daha var, Uber’in yeni sisteminde sarı taksiler ile hizmet verebilme koşulu yer alıyor. Bu durumda Uber uzun bir süre sarı taksiler ile birlikte hizmet verecek. İstanbul içerisinde başlayacak olan bu hizmetin bu yıl içerisinde diğer şehirlere de geleceği söyleniyor.

Uber gibi global çapta hizmet veren bir platformun Türkiye’de yasalara uygun bir şekilde yeniden hizmete başlaması vatandaşlar tarafından bir hayli sevinçle karşılandı. Umarız ki kısa bir süre içerisinde tüm şehirlerde Uber kullanımına başlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu