Mobil Haberleri

Uygun Fiyatlı Nokia 1.4 Modeli Satışa Sunuldu

TeknoBH Google Haberler

Nokia 1.4 modeli uygun fiyatıyla kullanıcılarını memnun etmeye geliyor. Avrupa bölgesinde satışa sunulan yeni cihazın tüm detayları haberimizde

Uygun Fiyatlı Nokia 1.4 Geliyor. Özellikleri ve Fiyatı

Nokia, yeni giriş seviyesine hitap eden akıllı telefonunu duyurdu ve Avrupa bölgesi için bugün satışa sundu. Nokia 1.4 özellikleri ve fiyatı kullanıcılar tarafından mütevazi olarak tanımlandı. Bu tanımı destekleyen en önemli faktörlerden biri de cihazın Android 10 Go Edition işletim sistemi ile satışa sunulması oldu.

Nokia 1.4 kullanıcılarına neler sunuyor?

Finlandiya merkezli Nokia’nın duyurduğu yeni 1.4 modeli, ekranıyla giriş seviyesine hitap ettiğini gösteriyor. Bahsi geçen cihaz ekranı 6,5 inç büyüklüğünde olurken, çözünürlük değeri HD+ olarak açıklandı. Cihazın ekran teknolojisinde ise LCD panel yer alıyor.

Nokia 1.4 modelinin özellikleri donanım tarafında da kullanıcılarını memnun edecek gibi görünüyor. Cihaz, Qualcomm tarafından geliştirilen başlangıç seviye işlemcisi Snapdragon 215‘ten güç alıyor. 28 nm mimarisine sahip Snapdragon 215, her biri 1.3 GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A53 çekirdeğinden oluşuyor.

Giriş seviyesine hitap eden cihaz, RAM ve depolama tarafında üç farklı opsiyon ile geliyor. Cihazı satın alacak tüketiciler; 1 GB / 16 GB, 2 GB / 32 GB ve 3 GB / 64 GB seçenekler arasında tercih yapabilecekler. Nokia 1.4 modelinin arka kamerası ise iki sensörden oluşuyor. Cihazda 8 MP çözünürlüğünde bir ana kamera ve 2 MP makro lens yer alıyor. Telefonun ön kamerasını incelediğimiz zaman ise 5 MP çözünürlüğüne sahip bir kamera yer alıyor.

Uygun Fiyatlı Nokia 1.4 Geliyor. Özellikleri ve Fiyatı

Giriş seviyesine hitap eden modelin en çok dikkat çeken kısmı ise bataryası diyebiliriz. Cihazın bataryası 4.000 mAh kapasiteye sahip. Nokia’nın giriş seviyesi telefonun fiyatı ne kadar?

Nokia 1.4 fiyatı

Avrupa’da bugün itibariyle satışa sunulan telefonun Avrupa fiyatı 99 Euro. Bahsi geçen cihazın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı şuan için bilinmiyor. Ancak önümüzde ki günlerde satışa sunulma kararı alınırsa, ülkemiz de bir hayli fazla talep görecektir diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu