Oyun Haberleri

Valheim Steam Üzerinde İndirme Rekoru Kırdı

TeknoBH Google Haberler

Valheim oyunu Şubat ayının başında oyun severler ile buluştu. Kısa süre içerisinde Steam üzerinde büyük rekor kırdı. İşte Detaylar

Valheim Steam Üzerinde İndirme Rekoru Kırdı

Valheim erken erişim oyunu olarak Steam platformu üzerinde görüntülendi. Erken erişim oyunu henüz bitmemiş ama oynanabilir durumda olan bir oyunun Steam üzerinden sunulmasına deniliyor. Oyuncular bir yandan oyunu oynuyor bir yandan da oyunun geliştirilmesi devam ediyor. Söz konusu oyun büyük oyuncu kitlesine sahip olduğu için oyun geliştirme süreçleri hızlanmaya devam ediyor. Valheim oyunu kısa süre içerisinde Steam  üzerinde yaklaşık 2 milyon indirmeye sahip oldu.

Valheim kısa sürede 2 milyon indirmeye sahip oldu

Açık dünya ve RPG deneyiminin yanı sıra hayatta kalma senaryosu ile birçok oyuncu tarafından beğenilmiş olan Valheim, kısa süre içerisinde yaklaşık 2 milyon indirme ile rekor kırmaya yaklaştı. Aynı zamanda oyun viking kültüründen faydalanarak tasarlanmış. Genellikle erken erişim oyunları bu kadar kısa sürede indirme rekorları kırmaz veya beğenilmez. Söz konusu oyun 2 Şubat 2021 tarihinde yayınlandı. Yayınlandığı ilk haftada 1 milyon indirmeye ulaştı.

Valheim Steam Üzerinde İndirme Rekoru Kırdı

Oyun yayınlandığı ilk haftasında online 160 bin kişiye ulaşmış durumda. İkinci haftasında ise 360 bin online oyuncu ile rekorunu kırdı. Hali hazırda birçok popüler oyun olan Apex Legends, GTA 5 ve PUBG gibi bir oyunu da geride bırakmış durumda.

Söz konusu oyun Valheim‘in en çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri de sistem gereksinimlerinin çok yüksek olmaması. Bu sebepten dolayı ortalama sistem gereksinimlerine sahip olan her oyuncu bu oyunu oynayabilecek. Peki, söz konusu oyunu oynamak için hangi sistem gereksinimlerine ihtiyaç var?

Valheim sistem gereksinimleri

Minimum:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 64bit
  • İşlemci: 2.6 Ghz çift çekirdekli veya benzeri işlemci
  • RAM: 4 GB
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 500 serisi veya benzeri
  • HDD: 10 GB

Valheim oyunu Steam üzerinden erken erişim ile oynayabilirsiniz. Dilerseniz buradan oyunu indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunun fiyatı ise 32 TL.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu