Mobil Haberleri

Vivo NEX 5, Kavisli Ekran Tasarımıyla Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Vivo NEX 5 modeli, ekran altı kamera ve kavisli ekran tasarımı ile tüketici karşısına çıkıyor. Kısa süre içerisinde tanıtılacak olan modelin detayları

Vivo NEX 5, Kavisli Ekran Tasarımıyla Geliyor

Birçok akıllı telefon kullanıcısı, telefonlarda genellikle tam ekran performansını yakalamak ister. Bu hissiyatı yakalamak için Apple, çentikli ekran tasarımı ile yıllar öncesinde ortaya çıkmıştı. Söz konusu tasarım, her ne kadar kullanım açısından kullanıcıları hoşnut ediyor olsa da kullanıcılar çok daha fazlasını istiyor. Bu durumda üretici damla çenitkli ve delikli ekran tasarımlarıyla tüketici karşısına çıktı.

Hatırlarsanız ZTE, tam ekran görünümünü kusursuz sunmak için ekran altı kamera ile tüketici karşısına çıkmıştı. Dünya’nın ilk ekran altı kamerasına sahip olan ZTE, performans olarak da beklentileri karşılayamadı. Daha sonrasında Vivo tarafından Vivo NEX 5 adı altında ekran altı kameraya sahip bir model geliştirilmeye başlandı.

Vivo NEX 5 özellikleri ile neler sunuyor?

Vivo, ekran altı kamera için uzun süredir çalışmalarını sürdürüyordu. Hatta geçtiğimiz yıl APEX 2020 isimli konsept tasarımı ile tüketici karşısına çıkmıştı. Söz konusu modelin de ekran altı tasarımı mevcuttu ancak piyasaya sürülmedi. Bir süre sonra ise Vivo NEX adında karşımıza çıktı.

Vivo NEX 5, Kavisli Ekran Tasarımıyla Geliyor

Sızdırılan tasarım detaylarını incelediğimiz zaman 6.78 inçlik bir ekran boyutuna sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca ekran altına gizlenen kamera da 32 MP çözünürlüğüne sahip olacak. Arka tarafta ise ZEISS lensinin kullanılması da bekleniyor. 4.500 mAh kapasitesine sahip bir pil ile gelecek olan model 66W kablolu, 40W kablosuz şarj desteklemesi bekleniyor. Önümüzde ki 6 ay içerisinde tanıtılması beklenen modelin hangi tarihte net olarak tanıtılacağı bilinmiyor. Yeni bilgiler ortaya çıktıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu