Mobil Haberleri

Vivo Y30G, Helio P65 İşlemciyle Tanıtıldı

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon sektöründe orta segmente yeni bir model daha ekleniyor. Vivo Y30G, HelioP65 işlemci ile geleceği duyuruldu. İşte Detaylar

Vivo Y30G, Helio P65 İşlemciyle Tanıtıldı

Vivo, uygun fiyatlı akıllı telefon üretmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Vivo, Y30 serisini tüketicilere duyurmuştu. Söz konusu serinin de uygun fiyatlı olduğunu belirtelim. Bu seri içerisinde üç farklı model karşımıza çıkmıştı. Hatta birçok kullanıcı serinin yeni modellerinin gelmeyeceğini iddia ediyordu. Ancak aradan geçen 4 ay sonra Vivo, serinin yeni modellerini duyurdu. Önceki modeller gibi uygun fiyata sahip olan Vivo Y30G, fiyatına göre bir hayli tercih edilecek gibi görünüyor.

Vivo Y30G özellikleri ile neler sunuyor?

Yeni modelin tasarımını incelediğimiz zaman Vivo’nun bir diğer modellerinde görmeye alışık olduğumuz damla çentikli tasarımı görüyoruz. 6,51 inçlik bir panelin kullanıldığını ve söz konusu panelin LCD olduğunu da belirtelim. Aynı zamanda bu kamera da 8 MP değerinde olacak.

Vivo Y30G, Helio P65 İşlemciyle Tanıtıldı

Arka tarafını incelediğimiz zaman dikey olarak konumlandırılmış ikili kamera modülü yer alıyor. Bu kamera kurulumunun altında ise bir adet LED flaş yer alıyor. Bu kamerada 13 MP ana kamera, 2 MP derinlik sensörü yer alıyor. Teknik detaylarını incelediğimiz zaman ise işlemci tarafında MediaTek’in Helio P65 yonga seti bizleri karşılıyor. Bununla birlikte 8 GB RAM ile geleceğini de ifade edelim.

Android 11 ve OriginOS ile kutudan çıkacak olan modelin 128 GB dahili depolama alanına sahip olduğunu ve 1 TB’a kadar  arttırılabilir olduğunu da belirtelim. Pil tarafını incelediğimiz zaman ise 5.000 mAh batarya karşımıza çıkıyor. Bu bataryayı da 18W değerinde hızlı şarj desteklediğini de belirtelim. Söz konusu cihaz Çin’de 230 dolar civarında satışa sunulacak. Ayrıca cihazın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise şuan için bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu