Otomobil Haberleri

Volkswagen Türkiye’de Üretilecek

Yeni iddialara göre Volkswagen'ın sevilen ticari aracı artık Türkiye'de üretilebilir.

TeknoBH Google Haberler

volkswagen-turkiyede-uretilecek

Otomobil dünyasının önemli isimlerinden biri olan Volkswagen‘in, uzun zamandır Türkiye’de yatırım yapıp yapmayacağı konusunda merak ediliyordu. Manisa’ya fabrika kuracağı iddia edilen Almanya merkezli otomobil üreticisinin, sonraki süreçlerde çeşitli sebeplerden dolayı vazgeçtiğini açıklamıştı.

Şimdide sevilen otomobil markasının ülkemizde üretime geçiş yapacağına dair çeşitli iddialar gündeme geldi. Hatta bu iddiaların gerçeğe dönüşmesi adına oldukça güçlü nedenler de var.

Büyük İddia! Volkswagen’ın Transporter T7 modeli Türkiye’de Üretilebilir

Bildiğimiz üzere Ford ve Volkswagen, bir iş birliğine gidiyor. Anlaşma kapsamında 2020 yılında Volkswagen Transporter T7 modeli Ford tarafından üretimi gerçekleştirilecek. Paylaşılan kaynaklara göre bahsi geçen araç, markanın Kocaeli’de bulunan fabrikasında üretilecek. Her ne kadar konu akkında Ford tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, ortaya çıkan bilgilere göre Volkswagen Transporter T7 modelinin ülkemzide üretilme ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

volkswagen-turkiyede-uretilecek-1

Kısa bir süre önce açıklama yapan Ford Otosan ise Kocaeli fabrikasına yapacakları yatırımla üretim kapasitesini 2026 yılına kadar 440.000’den 650.000’e çıkartacaklarını açıklamışlardı. Hatta şirket yaptığı açıklama ile yeni yatırımın ana sebebi yeni nesil ticari araçlar olduğunu belirtmişti. Dolayısıyla bu açıklama ile de yapılan hamle de sizlere bahsettiğimiz tezin doğru olabileceğini gösteriyor.

Peki sizler bu konu ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu