Otomobil Haberleri

Volkswagen yeni arabasını duyurdu!

Almanya merkezli üretici Volkswagen yeni arabasının ismini duyurdu!

TeknoBH Google Haberler

Volkswagen yeni arabasını ve ismini duyurdu! Tiguan’ın altında konumlandırılacak olan modelin ismini bir Kızılderili kasabasından aldığı açıklandı.

volkswagen-taos-yeni-arabasi

Otomobil dünyasının en çok beğenilen üreticisi Volkswagen, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Şirket sevilen SUV modeli Tiguan‘ın altında konumlandırmayı düşündüğü crossover üzerinde çalıştığı uzun zamandır biliniyordu. Yeni modeli ile daha çok Kuzey Amerika’yı hedef pazar olarak seçen Almanya merkezli dev şirketin ailesinin yeni üyesi için seçeceği isim de merak konusuydu. Son paylaşılan bilgilere göre Volkswagen Amerika ekibinden Hein Schafer bu konuya açıklık getirdi.

Volkswagen yeni arabasını duyurdu!

Yapılan açıklamada yeni modelin ismini ” Taos ” olarak belirlediklerini söyleyen Schafer, sözlerini ” Volkswagen ailesinin en yeni üyesinin adını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Arabanın doğasını somutlaştıran bir isim seçmek bizim için çok önemliydi. Taos bu noktada muhteşem bir uyum sergiliyor. Taos şehri sanata, tasarıma ve harika yemekleri en az bir metropol kadar önem veren küçük bir şehir.” şeklinde noktaladı.

volkswagen-taos-yeni-arabasi-1

Taos Belediye Başkanı ise ” Volkswagen’in araçlarına Taos kasabasının adını vermesinden heyecan duyuyoruz. Topluluğumuzun zengin tarihini ve kültürünü Volkswagen ile paylaşmak harika bir fırsat.” ifadelerini kullandı.

Taos kasabasının 6.000 nüfuslu ve 400 yıllık geçmişe sahip olan bir Kızılderili yerleşim yeri olduğu ifade ediliyor. Söz konusu aracın tam anlamı ile tanıtılması 13 Ekim tarihinde olacak. Volkswagen’in merakla beklenen yeni modeli beklendiği kadar talep görecek mi? Sizlerde düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu