Otomobil Haberleri

Volvo Destekli Elektrikli Otomobil Polestar 2 Geliyor

Dünyanın en önemli otomobil markalarından biri olan Volvo, çatısı altında olan elektrikli Polestar 2 için yeni bir özellik getirecek.

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın önemli otomobil markalarından biri olan Volvo destekli elektrikli otomobil PoleStar 2 geliyor! İşte Detaylar

volvo-fabrika-polestar2

Volvo,elektrikli otomobil tarafında büyük bir ses getirmek için Polestar markasıyla çalışmalara başlıyor. Volvo ve Polestar markalarının Tesla Model 3’ün karşısına çıkartacağı en önemli modellerinden biri de Polestar 2 oluyor. Şirketlerin bu otomobil üzerinde en çok önem verdikleri bir konu ise gelişmiş güvenlik önlemleri, kısa bir süre önce bu konu ile ilgili gündeme bomba gibi düşmüştü. Şirketten verilen bilgilere göre bir diğer özellik ise araçta start/stop butonu olmayacak.

Verilen bilgilere göre sürücüler araçlarının koltuğuna oturduğu an sadece fren pedalına bastıktan ve “ drive ” moduna aldıktan sonra sürüşe geçebilecekler. Polestar 2 modelinde start / stop butonu olmadığı için şirket aracı çalıştırma konusunda ön koltukta ki ağırlık sensöründen yararlanacağı söyleniliyor. Volvo, günümüzde bir hayli fazla araçta start / stop özelliği bulunurken bu durumu gereksiz görüyor. Volvo biraz farklı bir yöntem ile ön koltukta ağırlık sensöründen yararlanacak.

Volvo Destekli Elektrikli Otomobil Polestar 2 Geliyor

Temelinde bir Volvo olduğunu gösteren elektrikli otomobil her açıdan sağlam ve şıklığını gösteriyor.Kokpitinde geniş bir dokunmatik ekran ve dijital bir gösterge takımı yer alıyor.Polestar 2 otomobilinde tam şarj edilmiş bir şekilde 440 KM yol yapabiliyor, 408 beygir gücünde olan tamamen elektrikli Polestar 2, 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyenin altında çıkabiliyor. Tabanında 78 KWh kapasitesinde pil yer alan elektrikli otomobil, son olarak paylaşılan bilgilere göre Avrupa’da bu elektrikli otomobil 59.000 Euro fiyat etiketiyle satılacak. Ülkemize Polestar 2 elektrikli otomobil ne zaman geleceği veya gelirse ne kadar bir fiyat belirleneceği konusunda net bir bilgi yok.

Polestar 2 elektrikli otomobilin detayları;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu