Güncel Haberler

Wayfair olayının ayrıntıları nedir?

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformunu meşgul eden Wayfair internet sitesi ile ilgili insan ticareti yapıldığına dair ortaya iddialar atıldı. Wayfair olayının ayrıntıları nedir?

wayfair-iddialar-ortaya-atildi

Geçtiğimiz günlerde en çok konuşulan ABD merkezli büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Wayfair sitesinin insan ticareti yaptığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Wayfair, kullanıcılar internet sitesi üzerinden ev eşyaları alışverişi yaparken bazı ilanlarda kaçırılan çocukların ticareti yapıldığı iddiası ortaya atıldı.

Wayfair olayının ayrıntıları nedir?

Gündeme bomba gibi düşen Wayfair olayında site üzerinde ki bazı ilanların üstü kapalı olarak çocuk ticareti için kullanıldığı iddiaları sosyal medyaya bomba gibi düştü. Konu ile ilgili ortaya atılan iddia ise site üzerinde satılan ve yüksek rakamlar bulunan bazı ilanların kayıp çocukların ismini taşıması sonucu ortaya çıktı. Olayın ilginç tarafı ise aynı ilanın kayıp kişinin ismini taşımayan sürümünün ise ucuz ve piyasa fiyatında olmasıydı.

Konu ile ilgili açıklama firma tarafından kısa süre içerisinde iddiaları reddetseler bile ilgili ilanlarının hepsini sistemden kaldırıldığı görüldü. Mobilya ve ev eşyaları satan bir şirketin neden iki farklı fiyatlandırma yaptığı ve birinin neden çok yüksek rakam olduğu hala açıklanmadı ve anlaşılamadı.

wayfair-iddialar-ortaya-atildi-1

 

Diğer yandan benzer ilanların Türkiye’deki bazı e-ticaret sitelerinde de bulunduğu iddiaları gündeme gelmeye başladı. Konu ile ilgili çocuk istismarından insan ticaretine kadar bir çok komplo teorisi üretiliyor olsa da bunun bir reklam olduğu iddialar bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu