Güncel Haberler

WhatsApp Alışveriş Dönemini Sonunda Başlattı

Yaklaşık olarak 2 milyar kullanıcıya sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni yayınladığı güncelleme ile resmen alışveriş dönemini başlattı.

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde geniş kitleye sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, alışveriş dönemini sonunda başlattı. İşte Detaylar

whatsapp-yeni-alisveris-donemini-baslatti

Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp, bugün yayımladığı güncelleme ile alışveriş dönemini resmen başladı. Yeni yayınlanan güncelleme ile kullanıcılar işletmelerin ürün katologlarına daha kolay ulaşmasını sağlayacak ve işletmeye ait sohbet penceresinin üst kısmında ki alışveriş butonuna dokunarak WhatsApp’tan hiç çıkmadan alışveriş yapılabilecek.

WhatsApp Alışveriş Dönemini Sonunda Başlattı

Küresel bir internet devi haline gelen Facebook, özellikle son yıllarda hem Facebook hem de Instagram uygulamasında ki alışveriş özelliklerini geliştirmeye büyük bir önem veriyor. Üstelik Facebook, ” sosyal medyada alışveriş” deneyimini WhatsApp için yayınlamış olduğu özellikleriyle anlık mesajlaşma uygulamasını da geliştirmiş oluyor.

whatsapp-yeni-alisveris-donemini-baslatti-1

WhatsApp üzerinden müşterilerine ürün katologları sunabilmesi ve kullanıcıların WhatsApp üzerinden alışverişlerini gerçekleştirebilmesi için alışveriş özelliklerini sürekli olarak geliştiriliyordu. Şimdi de Facebook, WhatsApp için bir süredir test ettiği alışveriş butonunu tüm kullanıcılarına yayınlıyor.

Şimdi bir işletmenin WhatsApp sohbet ekranına giriş yaptığınızda arama ikonu yerine alışveriş ikonunu göreceksiniz. Bu ikona tıkladığınız zaman işletmenin WhatsApp’ta ki ürün katologuna ulaşacaksınız. Satın almak istediğiniz ürünleri tıpkı bir alışveriş uygulaması gibi sepete ekleyebilir, ödeme yapabilirsiniz.

WhatsApp’ta ki alışveriş özelliğinin belki de en güzel yanı, kullanıcıların ürünler hakkında işletme ile doğrudan iletişime geçebilecek olması. Şuan için ücretli olmayan bu özellik için yakında WhatsApp Business için işletmelerden lisans ücreti alacağı söyleniyor.

Kaynak
webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu