Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp Açıkladı: WhatsApp Bu Telefonlarda Çalışmayacak

TeknoBH Google Haberler

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp son dakika açıklaması yaptı. WhatsApp bu telefonlarda çalışmayacak. Peki, bu telefonlar hangi modeller? İşte Detaylar

WhatsApp Açıkladı: WhatsApp Bu Telefonlarda Çalışmayacak

Sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde olan WhatsApp, geçtiğimiz birkaç ayda adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Önümüzde ki haftalarda yeni gizlilik politikasını yürürlüğe sokacak olan WhatsApp’ın bugün de bazı telefonlardan desteğini çekeceği konusu gündeme oturdu.

WhatsApp ile ilgili bütün haberleri paylaşan WABetaInfo, mesajlaşma uygulamasının geleceği hakkında yeni önemli bilgiler paylaştı. Facebook, WhatsApp için 2.21.50 numaralı beta sürümü üzerinde çalıştığı görülüyor. WABetaInfo’ya göre yeni beta sürümü artık iOS 9 sürümlerinde çalışmıyor. Hatta şirketin de yakın zamanda iOS 9 desteğini bırakması planlandığı söyleniyor.

WhatsApp bu telefonlarda çalışmayacak: iPhone 4 ve iPhone 4s

WhatsApp Beta’nın yeni sürümü yalnızca iOS 14 ve üzeri çalışan iPhone modellerinde çalışıyor. Eğer ki bu durum nihai sürüme yansırsa iPhone 4 ve iPhone 4s modellerinde artık WhatsApp kullanılmayacak.

WhatsApp’ın son beta sürümü ile birlikte gelen birkaç yeni özellik geliyor. WhatsApp’ın uzun zamandır iyileştirilmiş Arşivlenmiş Sohbetler üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu özellik son beta ile birlikte kullanıcılarına sunuluyor.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın bir süre sonra eski model akıllı telefonlardan desteğini çekmesi normal bir durum. Çünkü söz konusu uygulamaya sürekli olarak yeni özellikler ekleniyor. Bu özelliklerin birçoğu eski işletim sistemlerinde olmayan API’leri barındırdığı için sorun yaşanıyor. Bu sebeple her kullanıcıya eşit bir şekilde deneyim sunmak için eski cihazlardan desteği çekiliyor. Tabi bu durum hem iOS’ta hem de Android cihazlar içinde geçerli.

Ayrıca iOS 9 işletim sistemi ile çalışan iPhone modelleri hakkında şuan için resmi bir açıklama yok. Bu sebeple yeni güncelleme ile ilgili resmi bir açıklamanın gelmesini bekleyeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu