Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi İle İlgili Açıklama Yaptı

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp gizlilik sözleşmesi ile ilgili yeni açıklamalar yaptı. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp önümüzde ki haftadan itibaren uyarı mesajı gösterecek. İşte Detaylar

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi İle İlgili Açıklama Yaptı

Sosyal medya platformun önde gelen isimlerinden biri olan Facebook‘un bünyesi altında olan WhatsApp, geçtiğimiz ay Ocak ayında duyurduğu yeni gizlilik politikası ile büyük tepkiler toplamıştı. Bu değişiklik kararı sonrasında kullanıcılar Signal ve Telegram gibi uygulamalara akın etmiş ve uygulamaların indirme sayılarında rekor kırılmıştı. Devlet kurumların tepkileri ve soruşturmaları sonrasında WhatsApp geri adım atarak, yeni politikasını uygulama tarihini Mart ayına ertelemişti. Bugün ise WhatsApp gizlilik sözleşmesi ile ilgili yeni bir duyuru geldi.

WhatsApp gizlilik sözleşmesi ile ilgili yeni açıklamalar yaptı

Bildiğiniz üzere gizlilik politikası ertelenince, kullanım koşullarını sunan uyarı da otomatik olarak kalkmıştı. Fakat “Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi” başlıklı bu uyarı önümüzdeki haftadan itibaren tekrardan görüntülenmeye başlayacak. Bu durumda yeni gizlilik politikası kabul edilmez ise WhatsApp’ı belirlenecek tarihten itibaren kullanamayacaksınız.

Rekabet Kurulu ve KVKK geçtiğimiz aylarda WhatsApp’ın bu kararını doğru bulmadığı için soruşturma başlatmış ve verilerin kullanılmasını engellemişti. Bu süre zarfında WhatsApp tarafından Türkiye için maalesef ki bir resmi açıklama gelmedi. WhatsApp yeni gizlilik politikasını Türkiye’de zorla uygulamak isterse büyük ihtimal ile erişim engeli ile karşılaşabilir.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi İle İlgili Açıklama Yaptı

WhatsApp her ne kadar mesajlarınızın güvenli olduğunu açıklıyor olsa da bu duruma kimse inanmadı. Mesajları okumadan kullanıcıların verilerinin nasıl toplanacağı da net bir şekilde açıklanmadı. Popüler uygulama WhatsApp’ın bu kararları ile ilgili olarak sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu