Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Kabul Edilmezse Ne Olur?

TeknoBH Google Haberler

Son tarihi 15 Mayıs olan WhatsApp gizlilik sözleşmesi kabul edilmezse ne olacak? Hesaplarınız silinecek mi? WhatsApp açıkladı.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Kabul Edilmezse Ne Olur?

Geçtiğimiz aylarda anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp gizlilik sözleşmesinde değişikliğe gideceğini ve kabul etmeyen kullanıcıların ise uygulamayı kullanamayacağını açıklamıştı. Whatsapp’ın yeni gizlilik sözleşmesinde kullanıcı verilerin Facebook ve bağlı kuruluşlarıyla paylaşılacağı büyük tepkiye sebep olmuştu. Sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların 8 Şubat tarihine kadar zaman verilmesi de tepkilerin çoğalmasına sebep olmuştu. WhatsApp’ın geri adım atması sonucunda sözleşmeyi onaylamak için belirlenen tarih 15 Mayıs olarak açıklandı. Peki, sözleşme kabul edilmez ise ne olacak? WhatsApp açıkladı.

WhatsApp gizlilik sözleşmesi kabul etmeyen kullanıcılara 15 Mayıs sonrası ne olacak?

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması tarafından açıklanan tarihe kısa bir süre kaldı. Doğal olarak gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcılara 15 Mayıs tarihinden itibaren ne olacağı merak konusuydu. Bu konu büyük bir merak konusu olunca Whatsapp’ta açıklama yapma gereği duydu.

Hatırlarsanız kısa bir süre önce KVKK ve Rekabet Kurumu, WhatsApp’ın bu hareketi için soruşturma başlatmıştı. Eğer ki uygulama bir kez daha geri adım atmaz ise, sözleşmeyi onaylamamış olan hesaplar 120 gün boyunca pasif duruma getirilecek. Pasif olan hesaplar ise bildirim almaya devam edecek ancak hesap sahibi gelen mesajları açıp okuyamayacak. Daha sonrasında 120 gün içerisinde sözleşme onaylanmaz ise hesap kalıcı olarak silinecek.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Kabul Edilmezse Ne Olur?

WhatsApp tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kullanıcı kaybetmeye devam ediyor. Bu olaylar yaşandıktan kısa bir süre sonra Telegram ve Signal‘de indirme rekorları kırılmıştı. Bu durumda WhatsApp bu şekilde devam ederse daha çok kullanıcı kaybetmeye devam edecek. Belirlenen tarihte neler olacak, WhatsApp geri adım atacak mı? 

Bu konu ile ilgili sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu