Güncel Haberler

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesinde Geri Adım Attı mı?

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp’ın kişisel verileri toplama ve işleme konusunda geri adım attığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Peki bu iddiaların doğruluk payı varmı? İşte Detaylar

WhatsApp'da Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp‘ın gizlilik politikasını değiştirme ve kullanıcıların verilerini toplayıp hem Facebook ile hem de Facebook’un bağlı olduğu kuruluşlarla paylaşma kararı büyük bir tepki toplamıştı. Çok kısa bir süre içerisinde dünya çapında çok büyük bir kullanıcı kaybeden WhatsApp, yeni gizlilik politikasından vazgeçtiği yani geri adım attığı söyleniyor.

WhatsApp geri adım attı mı?

Sosyal Medya platformu Twitter üzerinde bazı kaynaklar WhatsApp’ın geri adım attığını ve verileri işlemeyeceğini iddia ediyor. Ancak bu konu ile ilgili olarak WhatsApp tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Bu olay şimdilik söylentiden ibaret diyebiliriz.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın böyle bir karar alması aslında kimseyi şaşırtmaz. Çünkü daha yürürlüğe bile girmeyen yeni gizlilik sözleşmesi büyük bir tepki topladı. Aynı zamanda bu kısa süre içerisinde WhatsApp’ın rakipleri Telegram ve Signal büyük bir kullanıcı kitlesine sahip oldu.

WhatsApp Yerine Ne Kullanabiliriz?

Şimdilik WhatsApp’ın gizlilik politikasında değişiklik yapmadığını tekrardan sizlere bildirmiş olalım. Şirket tarafından resmi bir açıklama gelirse sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Umarız ki WhatsApp kısa bir süre içerisinde çığ gibi büyüyen tepkilere karşı geri bir adım atar. Yoksa önümüzde ki günlerde WhatsApp çok daha fazla kullanıcı kaybedecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu