Güncel Haberler

WhatsApp kullanıcıları birbirine para gönderebilecek!

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kullanıcılar tarafından bir süredir beklenilen özelliği artık kullanıma sundu.İşte Detaylar

WhatsApp-icin-Guncelleme-yolda

WhatsApp,hayat kurtaran ” özelliklerden biri olacağı düşünülen uygulama içi para gönderme özelliği Brezilya’da yayınlandı. Gün içerisinde yayınlanan özellik ile kullanıma sunulan hizmet, kullanıcılar için tamamen ücretsiz ancak işletmeler içinse küçük bir ücret karşılığında ödeme yapılmasını sağlıyor.

Dünyanın en popüler olarak bilinen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın, bir süredir kullanıcıların uygulama içi para gönderme özelliği üzerinde çalışıldığı biliniyordu. WhatsApp beklenen özelliği ilk kez Brezilya‘da ki kullanıcılar için uygulama içi para transferi yapmalarını sağlayacak özelliği kullanıma sundu. Facebook’un kendi ödeme sistemi olan  “Facebook Pay ” sayesinde WhatsApp kullanıcıları artık, birbirlerine uygulama içerisinde para gönderebilecekler.

WhatsApp kullanıcıları birbirine para gönderebilecek!

WhatsApp uygulama geliştiricilerinin açıklamasına göre uygulama içi para gönderme özelliğinin günlük kullanıcılar için tamamen ücretsiz olacağı , işletmeler içinse ufak bir işlem ücreti alınacağını açıkladılar. WhatsApp, ödeme işlemlerini 6 haneli bir PIN veya parmak izi aracılığıyla tamamlayabilecekler.

facebook-uygulama-ici-odeme-ozelligi-aktif-etti

WhatsApp‘ın ödeme yapma özelliğini, Brezilya’da hizmet veren finans kurumlarıyla ortak bir çalışmasıdır. Bu nedenle kullanıcılar, banka yada kredi kartlarını WhatsApp hesaplarına tanımladıktan sonra bu özelliği kullanabilecekler. Bu özelliğin ilk olarak Brezilya’da değil de Hindistan‘da kullanıma sunulacağı düşünülüyordu. Zira WhatsApp bir süredir, bu özelliği zaten Hindistan’da test ediyordu. WhatsApp, bu durumda Brezilya’nın ekonomik yapısını göz önünde bulundurarak karar almış gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu