Güncel Haberler

WhatsApp kullanıcılarını uyardı. Sakın kullanmayın!

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarını uyardı!

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en geniş kitlesine sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarını uyardı. Sakın kullanmayın! İşte Detaylar

whatsapp-kullanicilarini-uyardi

Almanya Federal Veri Koruma Komiseri Ulrich Kelber‘in tüm devlet kurumlarına bir resmi yazı yazarak bütün federal yetkililerinin ve personellerinin WhatsApp kullanmaması için uyarı yaptığı belirtildi. Sosyal medya lideri olan Facebook‘a ait WhatsApp‘ın federal yetkililerinin hatta personellerinin bile kullanmaması gerektiğini belirten bir resmi yazı yayımladı. Bu resmi yazıda ise ” WhatsApp’tan her mesaj gönderildiğinde,Facebook tarafından iletilen meta verileri elde ediyor” uyarısında bulundu.

WhatsApp kullanıcılarını uyardı. Sakın kullanmayın!

WhatsApp‘a yeni gelecek olan güncelleme de ise kendi kendini yok eden mesajlar geliyor.Yeni gelecek olan bu özellik, kullanıcıların WhatsApp’ta ki bütün mesajları için kendi kendini imha eden bir zamanlayıcı ayarlamasına izin vereceği belirtildi. Kullanıcının ayarladığı zamanlayıcı sayesinde ise istediği vakit WhatsApp’ta olan belirli mesaj veya toplu mesaj silme işlemi gerçekleştirecek.

WhatsApp‘a gelecek bir diğer yeni özellik ile kullanıcılarının yedeklediği mesajlara artık şifre koruması sağlanabilecek.WhatsApp,kullanıcılarının sohbet yedeklemelerini gizlilik için güvence altına almak istiyor bu durumdan dolayı WhatsApp, kullanıcısına şifre veya pin seçeneklerini sunuyor.

Bütün dünyayı saran COVID-19 salgınından dolayı güvenlik adına (KVKK)bir çok yenilik getiren WhatsApp, kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir özelliğide yayımlamış oldu.

WhatsApp‘ta son zamanlarda yanlış bilgilerin paylaşımını engellemek adına mesajların iletilmesi için belirli bir süre sağlanacak.Uygulama bu güncellemeden sonra iletilen mesajlarda ki her şeyi indirebilmeyi kısıtlayacak.

WhatsApp-icin-Guncelleme-yolda

Kısa bir süredir  iOS beta uygulamasında yer alan Gelişmiş Arama Modu artık son güncelleme ile WhatsApp kullanıcılarına da sunulacak .Son gelen özellikle birlikte kullanıcılar artık sadece yazdıkları metinleri değil, paylaşılan fotoğraf, ses kayıtları, videolar ve GIF dosyalarını veya linkleri daha kolay bulabilecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar hızlı bir şekilde aradıkları bilgiye ulaşabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu