Güncel Haberler

WhatsApp Reklam Özelliği İle Gündemde!

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp reklam özelliği sonunda geliyor. Uzun süredir merakla beklenen özelliğin tüm detayları belli oldu. İşte Detaylar

WhatsApp Reklam Özelliği İle Gündemde!

Uzun bir süredir yeni özellikleriyle gündeme gelen WhatsApp, milyonlarca kullanıcısıyla dünyada en çok popüler olan anlık mesajlaşma uygulaması olma ünvanını devam ettiriyor. WhatsApp reklam özelliği sistemi kullanıcılarına sunmak için hazırlanan şirket, şartlarını güncelledi.

WhatsApp Reklam Özelliği Nasıl Çalışacak?

Uzun bir süredir şirketin yeni bir reklam sistemi ile karşımıza çıkacağı söyleniyordu. Her ne kadar bugüne kadar doğrulanmamış olsa da birçok analist böyle bir hamlenin yapılacağını belirtiyordu.

WhatsApp Reklam Özelliği İle Gündemde!

WhatsApp uygulamasında reklamların nasıl gösterileceği belli oldu. Kullanıcıları yanıltmaya yönelik çalışmalardan kaçınan WhatsApp, reklamları sohbet penceresi şeklinde göstermeyecek. Banner adı verilen reklam türünün kullanılacağı yeni sistem, kullanıcılara uygulamayı görüntülemeye devam etmek için reklama tıklamaya teşvik edecek.

WABetaInfo tarafından sızdırılan güncelleme listesinde yer alan reklam sistemi dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Android ve Web için 2.20.206.19, iOS için 2.20.130 sürümüyle birlikte şirket kullanım politikasını da değiştirecek.

WhatsApp Reklam Özelliği İle Gündemde!

Yenilenen kullanım politikasıyla birlikte WhatsApp’ın ve şirketlerin verileri reklam için işleme hakkı olacak. WhatsApp, şirketlerin mesajları işleyebilmek için verileri Facebook üzerinden depolayıp depolamadığı kullanıcılar ile sohbet penceresinde paylaşacağını açıkladı.

8 Şubat 2021 tarihinde değiştirilecek olan kullanım politikası, kullanıcılara hizmet odaklı reklam göstermeyi de hedefliyor. Bazı analistlere göre bu hamle sonrasında şirketin büyük oranda kullanıcı kaybedeceği düşünülüyor.

Peki sizler WhatsApp‘ın yeni özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu