Güncel Haberler

WhatsApp Sohbet Geçmişi Artık Telegram’a Aktarılacak

TeknoBH Google Haberler

Kısa süre içerisinde kullanıcı sayısında patlama yaşayan Telegram yeni özelliğini kullanıcılarına sundu. WhatsApp sohbet geçmişinizi artık Telegram’a aktarabileceksiniz. İşte Detaylar

WhatsApp Sohbet Geçmişi Artık Telegram'a Aktarılacak

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp‘ın gizlilik politikasını değiştirme kararı tüm dünyada olay oldu. Gizlilik politikasını değiştirme kararı alan platform’a tepki olarak birçok kullanıcı alternatif uygulamalara yöneldiler. Alternatif uygulamalar arasında Telegram, Signal, Bip gibi uygulamalar yer alıyordu. Ancak kullanıcıların çoğunluğu Telegram’ı tercih edinde uygulamanın kullanıcı sayısında adeta bir patlama yaşandı.

Telegram’a geçiş yapan kullanıcıları memnun etmek isteyen şirket, bugün WhatsApp sohbet geçmişini aktarma özelliğini kullanıcılarına sundu. Peki, WhatsApp’ta olan sohbetlerinizi Telegram’a nasıl aktaracaksınız?

Öncelikle Telegram uygulamanızı Play Store veya App Store üzerinden güncellemeniz gerekiyor. Güncelleme işlemleri bittikten sonra aşağıda ki adımları takip etmeniz gerekiyor.

WhatsApp sohbetlerini Telegram’a nasıl aktarılır?

  1.  iOS veya Android telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.
  2. WhatsApp’tan Telegram’a taşımak istediğiniz sohbeti açın
  3. WhatsApp’taki grup veya kişi sohbetinin adına tıklayın. Açılan menüde sohbeti dışarı aktar seçeneğini göreceksiniz
  4. Sohbetlerinize isterseniz fotoğraf ve videoları da dahil edebilirsiniz. Bu ekranda medyasız ya da medyayı dahil et seçeneklerini seçmeniz gerekiyor
  5. Bu işlemleri yaptıktan sonra karşınıza gelecek olan menüden Telegram uygulamasını seçin
  6. Sohbet geçmişlerinizi aktarmak istediğiniz Telegram sohbetini seçin
  7. Açılan ekranda ise İçe Aktar seçeneğini seçin

WhatsApp Sohbet Geçmişi Artık Telegram'a Aktarılacak

Yukarıda sizlere bahsettiğimiz adımları uyguladıktan sonra WhatsApp’taki sohbetleriniz Telegram’a taşınacak. Ancak bu işlemi maalesef tek tek bütün sohbetler için yapmanız gerekiyor, bu özelliğin toplu olarak taşıma yolu bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu