Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp Web, Parmak İzi veya Yüz Tanıma İle Kullanılacak

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp Web için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Yeni özellikle birlikte uygulama parmak izi veya yüz tanıma ile kullanılacak. İşte Detaylar

WhatsApp Web, Parmak İzi veya Yüz Tanıma İle Kullanılacak

Anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Web uygulaması için bugün yeni güvenlik güncelleştirmesini kullanıcılarına duyurdu. Bahsi geçen yeni özelliğin adı ise yeni bir oturumu bir cihaz ile açarken biyometrik kimlik doğrulama olarak adlandırılıyor. WhatsApp’ın yeni özelliği hem iOS kullanıcıları için hem de Android kullanıcıları için kullanıma sunulacak.

WhatsApp Web artık çok daha güvenli!

WhatsApp’ın geçtiğimiz günlerde gündemden düşmeyen Gizlilik Politikası değişikliği sonrasında yeni bir özelliği duyurması, kaybettiği kullanıcıları tekrardan kazanma çabası diyebiliriz. WhatsApp yayınlayacağı bu özellik sayesinde kullanıcıların yetkisiz olarak WhatsApp Web‘e giriş yapmalarını engelleyebilecek.

WhatsApp Web için hazırlanan yeni özelliğin kullanımı oldukça çok basit. Kullanıcı WhatsApp için birincil cihazı ile Web istemcisi arasında bir güvenlik katmanı sağlayacak. Kullanıcı Web’de oturum açmadan önce, kullanıcının kendisinin olduğundan emin olmak için parmak izi veya yüz kilidi açma gibi biyometrik kimlik doğrulaması isteyecek.

WhatsApp Web‘in bu yeni özelliğini Android‘de kullanmak için, WhatsApp uygulamasını açın. Daha sonra Diğer seçenekler ve Bir Cihaz Bağla ayarına giriş yapın. WhatsApp, buradan akıllı telefonunuzun biyometrik kimlik doğrulamasını kurmanızda yardımcı olacak.

Yeni özelliği iPhone cihazlarda kullanmak için, Bir cihaz bağla ayarına giriş yapın ve OK seçeneğine tıklayın. Yapacağınız bu işlemden hemen sonra, kullanıcılar WhatsApp’ınızı istemciye bağlamak için ekranda ki QR kodunu taramanız gerekecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu