Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp Yeni Güncellemesini Kullanıcılarına Sunuyor

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp yeni güncelleme ile kullanıcılarını mutlu etmeye devam ediyor. Söz konusu yeni güncelleme kullanıcıların çok işine yarayacak. İşte Detaylar

WhatsApp Yeni Güncellemesini Kullanıcılarına Sunuyor

Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp, bu ay çok konuşulacak yeni gizlilik politikasını yürürlüğe koyacak. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, tekrardan kullanıcı tepkileriyle karşılaşmadan önce kullanıcılarına yenilik sunmak için çalışmalara başladı. Söz konusu uygulamaya gelecek olan yeni güncelleme kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştıracak.

WhatsApp yeni güncelleme ile kullanıcılarına neler sunuyor?

Hatırlarsanız birkaç ay önce WhatsApp, Android ve iOS için Beta sürümünde video gönderirken veya durumda paylaşırken yeni bir sessize alma özelliğini test etmeye başlamıştı. Söz konusu özelliğin test aşamaları tamamlandı ve WhatsApp, Android kullanıcılarına yeni özelliği sundu. Bu özelliğe, kullanıcı video düzenleyiciden birisine video göndermeden hemen önce veya durumuna bir video gönderirken erişebiliyor. Kırpma aracının hemen altında, kullanıcıların ses açık ve ses kapalı arasında geçiş yapmasına olanak sağlayan bir hoparlör simgesi yer alıyor. Bu özelliği kullanarak videoyu karşı tarafa sesi açık veya kapalı bir şekilde gönderebilirsiniz.

WhatsApp Yeni Güncellemesini Kullanıcılarına Sunuyor

WhatsApp’ın söz konusu yeni özelliği, videonun arka planında gerçekten kötü veya rahatsız edici bir sese sahip olan videoyu gönderirken oldukça kullanışlı olacak gibi görünüyor. Yeni özellik şimdilik Android kullanıcılarına sunuluyor ve yakın bir zaman içerisinde iOS kullanıcılarına gelmesi bekleniyor.

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası yüzünden tekrardan kullanıcı kaybetmesi bekleniyor. Mart ayının ortalarına doğru tekrar yürürlüğe girecek olan politika rakipleri Telegram, Signal Bip gibi uygulamaların işine yarayacak gibi görünüyor.

WhatsApp yeni güncellemesi hakkında ve aynı zamanda bu ay içerisinde yürürlüğe alacağı gizlilik politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu