Güncel Haberler

WhatsApp Yeni Özelliğini Kullanıma Sunacak

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp, gizlilik tartışmalarının sürdüğü bugünlerde yeniliklerini sunmaktan da geri kalmıyor. WhatsApp yeni özelliğini kullanıma sunacak. İşte Detaylar

WhatsApp'a Yeni Özellik Geliyor

Tüm dünyada bomba etkisi yaratan WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesinin ardından uygulama yeni özelliklerini sunmaktan da geri kalmıyor. WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi yüzünden kullanıcı sayısında büyük düşüş yaşamıştı ve kullanıcılarını Telegram ve Signal gibi platformlara kaptırmıştı.

WhatsApp Sonra Oku özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp, Android’deki Beta sürümünü bugün 2.21.2.2 sürümüne güncelledi. WhatsApp Beta 2.21.2.2 ile birlikte Sonra Oku özelliğini kullanıma sunuyor. Bu özellik sayesinde daha sonra okumak istediğiniz mesajları işaretleyebiliyorsunuz. Daha sonrasında arşivlenmiş mesajlar gibi sonra oku mesajları listesi de görünüyor. Buradan da listeye eklediğiniz mesajları okuyabiliyorsunuz.

WhatsApp'a Yeni Özellik Geliyor

Şimdilik test aşamasında olan bu özellik çok yakın bir zaman içerisinde iOS ve Android kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Facebook’un çatısı altında yer alan WhatsApp’ın böyle küçük ve etkili özellik ile kendisini kullanıcılarına affettirmesi çok zor. WhatsApp, 8 Şubat 2021‘de yürürlüğe girecek olan yeni gizlilik sözleşmesinden vazgeçmesi gerekiyor. Aksi taktirde Telegram ve Signal uygulaması kısa bir sürede çok büyük bir kullanıcı kitlesine ulaştı.

Hiçbir ülke, vatandaşının diğer ülkeler ile paylaşılmasını kolay kolay kabul etmez. Bu konuda da ülkemizin KVKK ve Rekabet Kurulu kısa bir süre içerisinde harekete geçti. Olası bir durumda BTK tarafından WhatsApp’a erişim engeli getirebilir. Bu süreçte WhatsApp yeni gizlilik sözleşmesinden vazgeçecek mi. Bekleyip göreceğiz.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu