Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp Yeni Özellik İçin Video Yayınladı

TeknoBH Google Haberler

Mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özellik için kullanım videosu yayınladı. Yeni özellik sayesinde mesajlaşma deneyiminiz artacak. İşte Detaylar

WhatsApp Yeni Özellik İçin Video Yayınladı

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp son günlerin en çok konuşulan uygulaması olarak tarihe geçti diyebiliriz. Kısa bir süre önce gizlilik politikasında yapmak istediği değişiklik sebebiyle birçok tepkiyle karşı karşıya kalmıştı. Bu tepkiler sonrasında büyük bir kullanıcı kitlesini Telegram ve Signal’e kaptırdı. Şimdi de WhatsApp yeni özellikleriyle kullanıcıların gönlünü kazanmaya çalışıyor. Söz konusu uygulama kısa bir süre önce iOS ve Android kullanıcıları için süreli mesaj gönderme özelliğini kullanıma sunmuştu. Kendi kendine silinen mesaj olarak da bilinen bu özellik için anlatıcı bir video yayınlandı.

WhatsApp yeni özellik sayesinde mesajlarınızı süreli gönderin

Aşağıda paylaşılan videoyu izleyerek süreli mesaj gönderme özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca bu özellik hem iOS hem de Android cihazlarda çalışıyor. WhatsApp’ta süreli mesajlar özelliğini aktif etmek için sohbet ekranını açın. Kişi veya grup adına dokunduktan sonra karşınıza açılan ekranda süreli mesajlar özelliği yer alacak bunu aktif edin. Eğer ki bu özellik görünmüyorsa Play Store veya App Store üzerinden uygulamayı güncelleyin.

Süreli mesajları aktif ettiğiniz de karşı tarafa bildirim gidecek. Bu mesajlar bir süre sonra her iki taraftanda siliniyor. Bu sebepten dolayı karşı taraya bildirim gidiyor.

WhatsApp‘ın yeni gizlilik sözleşmesi bu ay içerisinde devreye girmesi bekleniyor. Kullanıcılarını kaybetmek istemeyen WhatsApp, yeni özellikleri ile mevcut kullanıcılarını platformda tutmak istiyor. WhatsApp’ın rakibi olan Telegram, Signal ve BiP gibi uygulamalar son zamanlarda WhatsApp’ın sayesinde birçok yeni kullanıcı kazandı. Daha fazla kullanıcı kaybetmek istemeyen WhatsApp yeni özellikler üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor. Hatta önümüzde ki günlerde yeni özelliklerin duyurulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu