Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp’a Beklenen Özellik Yakında Geliyor

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp’a beklenen özellik yakında geliyor. Uzun zamandır beklenen sohbet yedekleri yakında şifrelenecek. İşte tüm detaylar

WhatsApp'a Beklenen Özellik Yakında Geliyor

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda WhatsApp, Gizlilik Politikasını değiştireceğini duyurmuştu. Bu değişiklik sonrasında WhatsApp kullanıcılar tarafında büyük tepkilere neden olmuştu. Hatta bu kararın hemen arkasından Rekabet Kurumu ve KVKK soruşturma başlatmıştı. Bu soruşturmalar sonrasında WhatsApp geri adım atarak, gizlilik politikasının yürürlüğe giriş tarihini ileri bir tarihe atmıştı. Bu olayların hemen ardından WhatsApp beklenen özellikler için çalışmalara başladı. Tabi bu durumun WhatsApp’ın son zamanlarda ki politika değişikliğini unutturmak için olduğunu tekrardan ifade edelim.

WhatsApp’a beklenen özellik için çalışmalara çoktan başladı!

Bildiğiniz gibi WhatsApp sohbetleriniz iCloud veya Google Drive gibi platformlara yedekleyebiliyorsunuz. Ancak bu yedekler maalesef ki herhangi bir şifreleme olmadığı için herhangi bir telefona geri yükleme yapabiliyorsunuz. Bu durumun büyük bir problem olduğunu fark eden WhatsApp, yeni özellik için çalışmalara hemen başladı. Hatta kısa bir süre önce WhatsApp Web için görüntülü ve sesli konuşma özelliği sunulmuştu. Bu özelliğin hemen arkasından WhatsApp, şimdi de sohbet yedeklerini şifrelemek için kolları sıvadı.

WhatsApp'a Beklenen Özellik Yakında Geliyor

WhatsApp’ın henüz test aşamasında ki bu özelliği sayesinde kullanıcılar sohbet yedeklerini şifreleyebilecek. Sohbet yedeklerini geri yüklemek istedikleri zaman ise daha önce belirlemiş oldukları şifreyi girmek zorunda kalacaklar. Söz konusu özellik için bir hayli geç kalan WhatsApp’ın dişli rakipleri Telegram ve Signal‘e kullanıcı kaptıran WhatsApp ağır darbeler alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu