Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp’a Instagram Özelliği Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Facebook’un çatısı altında olan uygulamalar birleşmeye devam ediyor. Instagram Reels videoları yakında WhatsApp üzerinden izlenebilecek. İşte Detaylar

WhatsApp'a Instagram Özelliği Geliyor

Sosyal medya devi Facebook, bünyesinde ki uygulamaları tek çatı altında toparlamaya devam ediyor. Uygulamaları arasında ki entegrasyo projesini başarılı bir şekilde yürüten Facebook, şimdi de WhatsApp ve Instagram için kolları sıvadı. Kısa bir süre içerisinde yayınlanacak olan güncelleme sayesinde Instagram Reels videoları WhatsApp üzerinden izlenebilecek.

Söz konusu özellik şuan için Android işletim sistemlerinde test aşamasında. Yeni güncelleme ile ilgili kısa bir bilgi paylaşacak olursak, arkadaşınızın Instagram Reels videosunu size WhatsApp üzerinden gönderdiğinde, uygulamadan ayrılmadan direkt olarak izleyebileceksiniz. Mevcut sürümde ki Instagram’dan gönderilen Reels linkine tıkladığınız zaman direkt olarak Instagram‘a yönlendiriliyorsunuz.

WhatsApp’ta Instagram Reels videosunu izleyebileceksiniz

Söz konusu özelliğe benzer bir özelliği daha önce YouTube için kullanıma sunan platform, kullanıcıların uygulamada çok daha fazla vakit geçirmesini istiyor. Kullanıcılar Instagram Reels videolarını uygulamadan ayrılmadan ekranda izleyebilecek ve aynı zamanda mesajlaşmasına devam edebilecek.

Şimdilik Beta aşamasında olan bu yeni özelliğin çok kısa bir süre içerisinde hem Android hem de iOS cihazlara sunulması bekleniyor. Yeni özelliklerini hız kesmeden kullanıcılarına sunan platform, kısa bir süre önce duyurduğu gizlilik sözleşmesinde ki değişiklik kararını gündemden düşürmeye çalıştığı düşünülüyor.

WhatsApp'a Instagram Özelliği Geliyor

Gizlilik politikası sebebiyle önümüzde ki günlerde uygulama tekrardan birçok kullanıcısını Telegram, Signal ve BiP uygulamasına kaptıracak gibi görünüyor. Bakalım, önümüzde ki günlerde gizlilik sözleşmesi ile ilgili değişiklikler olacak mı, yoksa uygulanacak mı, bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu