Güncel Haberler

WhatsApp’a yeni özellik geliyor!

Önümüzde ki günlerde WhatsApp'a depolama alanı ile ilgili yeni özellik geliyor.

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en aktif kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a yeni özellik geliyor! Yeni özelliğin önümüzde ki günlerde yayınlanması bekleniyor.

whatsapp-para-gonderme-artik-mumkun

WhatsApp için üzerinde çalışılan bu özelliğin amacı ise kullanıcıların verilerini temizlemesi için kolay bir yol sunmaktı. Bu duruma örnek vermemiz gerekirse, gönderilmiş ve büyük dosyaların konumlandırılmasına yardımcı olmak için filtreler özelliği yer alacaktı. Lakin bu özellikler sadece prototip olarak kalmıştı.

WhatsApp’a yeni özellik geliyor!

 

whatsapp-yeni-ozellik-geliyor

WABetaInfo, yeni genel bakışın nasıl göründüğünü ve geliştiriclerin farklı araçları nasıl organize ettiği gösterildi. ” Depolama Alanı Kullanımı ” olarak bilinen bu genel özellik, üç önemli segmentten oluşuyor. En üstteki bölüm ise, depolamanın kullanıcılar tarafından nasıl kullanılacağını gösteriyor. Bu bölümde, kullanılan alanlarının ne kadarı WhatsApp’a ait ne kadarı Facebook’a ait olduğunu gösteriyor.

İkinci alanda gönderilmiş dosyalar ve büyük dosyalar görülüyor. Bu bölüm sayesinde hangi fotoğrafların, videoların ve dökümanların ne kadar alan kapladığını görebiliyoruz. Bu özellik sayesinde hangi dosyaların ne kadar yer kapladığını ne kadar işe yaradığını bakıp telefonunda yer açabilir. Üçüncü alanda ise sohbetler kısmı yer alıyor. Bu alanda sohbetler boyutuna göre listelenecek.

whatsappa-yeni-ozellikler-geliyor

Son olarak Depolama Alanı Kullanımı özelliği şu an için hala test aşamasında. Bu yeni özellik, son kullanıcıya sunulduğunda tasarımda ve bazı detaylarda değişiklik gösterebilir. Bu özellik hem Android hemde iOS kullanıcılarına sunulacak ancak şuan için hala test aşamasında olduğu için yayınlanacağı tarih net olarak bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu