Güncel Haberler

WhatsApp’da artık video konferans yapılabilecek!

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp’da artık video konferans yapılabilecek! Yeni güncelleştirme yolda geliyor! İşte yeni güncellemenin detayları

WhatsApp-icin-Guncelleme-yolda

Koronavirüs salgınından dolayı bir süredir video konferanslar’a normalden çok daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Facebook, video konferans rekabetinde öne geçmek ve liderliği almak için dün itibariyle Messenger Rooms uygulamasını bütün kullanıcılarının kullanımına sundu. Kısa sürede çok fazla olumlu sonuç alınan uygulama yakın bir süre sonra WhatsApp güncellemesi ile kullanıcılarının hizmetine sunulacak.

Messenger Rooms adlı uygulama kısa sürede büyük bir beğeni topladı, uygulama kısa bir süre içerisinde WhatsApp güncellemesi ile gelecek. Video konferansı maksimum 50 kişi ile gerçekleştirebileceğini söyleyebiliriz.

WhatsApp video konferans güncelleştirmesi ne zaman geliyor?

WhatsApp-Video-Konferans-Guncellemesi

Şuan için belirli ülkelerde kullanıma başlanılan video konferans özelliği ülkemize ne zaman geleceği kesin olmasa da bizlerin tahmini bu ay sonuna doğru geleceğini düşünüyoruz.Instagram ve WhatsApp üzerinden bir Rooms sohbetide başlatılabilecek.Facebook‘dan paylaşılan bilgiye göre Messenger Rooms özelliği ücretsiz olması ve platforma üye olmadan sohbet açılması ve kullanıcılar için en önemli ayrıntılardan birtanesi süre sınırlaması bulunmayacağını söyleyebiliriz.Diğer uygulamaların ise belirli süreleri ücretsiz ve daha uzun süre toplantılar yapmak istenirse ek ücretler talep ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu