Güncel Haberler

WhatsApp’da Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp kullanıcılarının verileri Facebook ile paylaşacak olan WhatsApp’a tepkiler çığ gibi büyüyor. Kullanıcı verilerini paylaşmak istemeyenler WhatsApp hesap silme işlemini nasıl yapacak? İşte Detaylar

whatsapp-icin-bomba-ozellikler-geliyor

WhatsApp, hizmet ve gizlilik koşullarını güncelleyerek kullanıcıların verilerini Facebook ve Facebook kuruluşları ile paylaşacağını geçtiğimiz günlerde dile getirdi. Yayımlanan yeni hizmet politikasını kabul etmeyen kullanıcılar ise WhatsApp uygulamasını kullanamayacak. Peki, gizliliğe önem veren kullanıcılar WhatsApp hesap silme işlemlerini nasıl yapacak?

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uçtan uca şifreleme sistemini geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunmuştu. Fakat uçtan uca şifreleme özelliği büyük ihtimalle Facebook için geçerli olmayacak. Uygulama içerisinde mesajlaştığınız konuları analiz edecek ve sizlerin karşısına reklamlar sunacak. Mesaj içerisinde paylaştığınız link, ziyaret ettiğiniz bütün siteleri analiz edecek olan Facebook, yasal olarak kullanıcıların tepeden tırnağa kadar bütün verilerini toplayacak ve kendi platformlarına bağlı olan bütün kuruluşlarla bu verileri paylaşacak.

WhatsApp’ın bu yeni kararına tepkiler çığ gibi büyümüş olmalı ki, dünyanın her yerinden kullanıcılar WhatsApp’ın alternatifi olan Telegram ve Signal gibi uygulamaları kullanmaya başladılar. Kullanıcı gizliliğine önem veren kullanıcıların WhatsApp uygulamasını silmesi, sosyal medya devi Facebook’a pahalı patlayacak gibi görünüyor. Çünkü şimdiden binlerce kullanıcıyı kaybetmeye başladı.

Peki, artık WhatsApp’a kullanmayan kullanıcılar ne yapması gerekiyor? Merak etmeyin bu yazımızda sizlere WhatsApp hesabınızı nasıl sileceğinizi adım adım anlatıyor olacağız. Facebook‘un yeni gizlilik politikasını kabul etmiyorsanız, uygulamayı telefonunuzdan silmek yeterli olmayacak. WhatsApp hesabınızı komple silerek bu gizlilik politikasından kurtulmuş olacaksınız.

WhatsApp hesap silme işlemi nasıl yapabiliriz?

WhatsApp hesabınızı hem iOS hem Android telefonlardan silmek için, Seçenekler > Ayarlar > Hesap > Hesabımı sil bölümüne giriş yapın. Karşınıza çıkacak olan ekranda telefon numaranızı girip, hesabımı sil seçeneğine tıklayın. WhatsApp hesap silme işlemi işte bu kadar basit. Bu işlemler sonrasında WhatsApp’ı gönül rahatlığıyla telefonunuzdan silebilirsiniz.

Whatsapp hesabını silince mesajlar silinir mi?

Biraz önce sizlere anlattığımız gibi hesabınızı sildiğiniz zaman, hesabınız WhatsApp’tan kalıcı olarak siliniyor. Ayrıca telefonunuzda ki sohbet geçmişiniz ve üye olduğunuz gruplardan tamamen silinirsiniz.

WhatsApp'da Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp hesap silme işleminden sonra, hesabınıza tekrardan erişim sağlayamazsınız. Ancak WhatsApp, kullanıcı bilgilerinizin silinmesi yaklaşık 90 gün sürüyor. Bu bilgiyi de sizlere aktarmış olalım.

WhatsApp’ın yeni politikası hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilir misiniz? Hatta haberimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak, bir çok WhatsApp kullanıcısının ne düşündüğünü öğrenebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu