Güncel Haberler

WhatsApp’ın Rakibi Telegram 500 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı!

TeknoBH Google Haberler

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın dişli rakibi Telegram, aktif 500 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

WhatsApp'ın Rakibi Telegram 500 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı!

Son yılların gittikçe popüler uygulaması olma yoluna giren Telegram, 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Şirket’in kurucularından biri olan Pavel Durov bu ölçekte bir hizmeti çalışır durumda tutmak için para kazanma planlarını duyurdu.

Telegram 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştı!

Şirketin kurucu ortaklarından biri olan Pavel Durov, uygulamanın 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını büyük bir mutlulukla açıkladı. Aynı zamanda Telegramda’ki halka açık kanalı aracılığıyla para kazanma planlarını da anlattı. Durov, önümüzde ki yıldan itibaren hizmetten para kazanmak için iki aşamalı bir plan hazırladıklarını duyurdu. Bunun ilk kısmı iş veya uzman kullanıcılar için premium özellikleri tanıtacak. Mevcut tüm özellikler ücretsiz kalmaya devam ederken, eklenen yeni özelliklerde ücretli olacak.

WhatsApp'ın Rakibi Telegram 500 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı!

Diğer kısmı ise, kamu kanallarında reklam tanıtımının yapılması hedefleniyor. Bu kanallarda devasa açık grup sohbetleri gibi ve herkesin katılmasına izin veriliyor. Telegram, kendi reklam ağlarını kullanarak bu gruplarda reklamları göstermeyi de hedefliyor. Uygulama içine entegre edilecek olan reklamların bir gönderi gibi görünmek yerine daha iyi bir arayüze sahip olması bekleniyor. Ayrıca bire bir ve özel grup sohbetlerinde reklamlar gösterilmeyecek.

Aynı zamanda Durov, gönderisinde kullanıcılara Telegram‘ın bağımsız bir şirket olarak kalacağına dair güvencede verdi. Para kazanma konusunda atılan adımların, şirketin ayakta kalmasına yardımcı olması bekleniyor. Bu bağlamda da şirketin satılmasına ihtiyaç duyulmaması hedefleniyor.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu