Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp’tan Telegram’a Geçmeniz Artık Çok Daha Kolay

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp’tan Telegram’a geçmeniz artık çok daha kolay. WhatsApp içerisinde ki mesajlarınızı artık Telegram’a rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Nasıl mı? Detaylar haberimizde

WhatsApp Sohbet Geçmişi Artık Telegram'a Aktarılacak

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesini değiştireceğini açıklamıştı. Platform’un bu kararı kullanıcıları tarafında büyük bir tepkiye yol açmıştı. Çünkü yeni gizlilik sözleşmesinde şirket, kullanıcı verilerini açık açık Facebook ve bağlı kuruluşlarıyla paylaşacağını söylüyordu. Hatta yeni sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların uygulamayı kullanamayacağını belirtmişti. Tabi kısa süreliğine yayınlanan bu gizlilik sözleşmesini okumadan kabul eden kullanıcılar da vardı. Bu değişikliğin sadece Türkiye’de geçerli olması birçok kullanıcıyı bir hayli fazla kızdırdı. Bu olaylar yaşanırken kısa süre içerisinde Telegram kullanıcı sayısında patlama yaşanmıştı.

WhatsApp’tan sohbetlerinizi Telegram’a kolay taşıyabileceksiniz

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından WhatsApp, gizlilik sözleşmesinde geri adım atmak zorunda kaldı. Tarihin en büyük dijital göçünü durdurmak isteyen yetkililer, sözleşmeyi onaylama için son tarihi 8 Şubat’tan 15 Mayıs’a çekti. Alınan bu karar farklı uygulamalara geçişi yavaşlatmış olsa da durdurmaya yetmedi.

Fakat kullanıcıların bu konuyla ilgili kafalarında bir soru işareti bulunuyordu. Kullanıcılar WhatsApp’ta bulunan sohbetlerini kaybetmek istemiyordu. Telegram’ın resmi Twitter hesabından paylaşılan bu özellik ise kullanıcıları bir hayli sevindirecek. Öyle ki, kullanıcılar artık WhatsApp sohbetlerini, Telegram’a sorunsuz bir şekilde aktarabilecek.

Telegram, WhatsApp‘ın bu kararı sonrasında yaklaşık olarak 25 milyon yeni kullanıcı kazandı. Uygulamanın diğer alternatif uygulaması olan Signal ise 7.5 milyon kullanıcı kazanmayı başardı. Bakalım platform gizlilik sözleşmesini değiştirmekten vazgeçecek mi? Sizler bu konu ile ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu