Güncel Haberler

Windows 10 Güncelleme Sorunu Kullanıcıları Çıldırttı

TeknoBH Google Haberler

Windows 10 işletim sisteminin son güncelleme sorunu kullanıcıları çıldırttı. İşte son gelen güncelleme hakkında ki tüm detaylar

Windows 10 Güncelleme Sorunu Kullanıcıları Çıldırttı

Windows 10′a gelen son güncelleme ile bazı kullanıcıların bilgisayarlarında önyükleme döngüsü ortaya çıktı. Microsoft, bu sorun ile ilgili yaptığı açıklamada en kısa sürede çözeceklerini açıkladı.

Microsoft’un gelen güncellemesinde “Salı Yaması“, teknoloji siteleri ve bazı sosyal medya paltformlarına belirtilen şikayetlere göre Windows 10 kullanıcıların bilgisayarlarında önyükleme döngüsüne girmesine neden olduğu ortaya çıktı.

Windows 10’un en son sürümleri için yayımladığı KB4598242 ve KB4598229 Ocak yamaları bazı kullanıcılarda kurulum yaparken bir hata ile karşı karşıya kaldılar. Kullanıcılar tarafından yapılan şikayetleri incelediğimiz zaman, bazı Windows 10 bilgisayarları 12 Ocak tarihinde gelen son güncelleme ile Windows 10 salı güncellemesini yüklemeleri ardından Otomatik Onarım moduna geçtiği ve bir önyükleme döngüsüne kaldığı ifade edildi.

Reddit’te ki bir kullanıcı yaşanan sorun ile ilgili şu ifadelerde bulundu; “ Lenovo T14 AMD’deki bu güncellemede ‘Otomatik Onarım’ önyükleme sorunu yaşadım. KB4598229‘u güncellemek için sorunu inceledim. Anında önyükleme hatası ve herhangi bir BSOD veya başka bir hata olmadan bilgisayar sıfırlanıyor. Son önyükleme ise başarısız olduktan sonra disk bozulması nedeniyle de geri yüklenemeyeceğini yazıyor.

Windows 10 Güncelleme Sorunu Kullanıcıları Çıldırttı

Windows 10 güncelleme sorunu için şuan çözüm yok

Windows 10 için yayınlanan son güncelleme ile ilgili bilgisayarlarında sorun yaşayan kullanıcılar birçok çözüm yolu denediler. Çözüm yolu olarak ilk denedikleri yöntem ise, USB sürücü ile hızlı onarım seçenekleri denemek oldu ancak sorun çözülmedi. Çözüm olarak denenen bir diğer yöntem ise Windows 10‘u güvenli modda başlatmak ama bu yönteminde sonuç vermediğini söyleyebiliriz.

Microsoft tarafından yayınlanan son güncelleme için yaptığı açıklama da, sorunun farkında olduklarını ve en kısa zamanda sorunu çözümlemek adına bir güncelleme yayınlayacaklarını açıkladılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu