Donanım Haberleri

Xbox Kablosuz Kulaklık Marty Ayında Satışa Çıkıyor

TeknoBH Google Haberler

Microsoft, Salı günü Xbox kablosuz kulaklık modelini tüketiciye duyurdu. Söz konusu kulaklığın çıkış tarihi de açıklandı. İşte Detaylar

Xbox Kablosuz Kulaklık Marty Ayında Satışa Çıkıyor

Teknoloji devi Microsoft, uzun bir aradan sonra ilk kablosuz kulaklık modeli Xbox’ı tanıttı. Tanıtılan kablosuz kulaklık modelini incelediğimiz zaman tasarım olarak oyunculara yönelik yapıldığını söyleyebiliriz. Söz konusu kulaklık Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One‘ın yanı sıra Windows 10 işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarla uyumlu olacak. Ayrıca Bluetooth desteği sayesinde akıllı telefonlarınızda da kullanabileceksiniz. Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre kablosuz kulaklığını hem Xbox ile hem de akıllı telefonunuzda kullanabileceksiniz.

Xbox kablosuz kulaklık özellikleri ve fiyatı

Microsoft‘un daha öncelerinde çıkardığı kulaklıkların aksine yeni kablosuz kulaklığı ile yüksek seviyeli oyun kulaklıklarıyla rekabet etmesi bekleniyor. Yeni Xbox kablosuz kulaklığı üç yüksek kaliteli uzamsal ses standardı, Windows Sonic, Dolby Atmos ve DTS Headphone X ‘e sahip. Söz konusu kulaklığı bilgisayarınıza bağlamak için ise Bluetooth 4.2 veya üst modele ihtiyacınız olacak.

Microsoft’un yeni kablosuz kulaklık modeli, konuşma sırasında ortamdan gelen gürültüden ayırabilme olanağı sağlayan çift odaklamaya ve ses yalıtım ayarlarına sahip. Ayrıca söz konusu kulaklık 312 gr ağırlığına sahip. Pil kapasitesi ise tek bir şarj ile 15 saate kadar kullanım imkanı sunuyor. İç kafa bandı sünger ile kaplı metalden bir yapıya sahip. Bu sayede kulaklığın saydamlığı da artmış oluyor. Kulak üstü kulaklıklarda ki dönen kadranlar, ses seviyesini ve oyun/sohbet ses dengesini ayarlamanıza olanak sağlayacak.

Xbox kablosuz kulaklık modeli birkaç ülkede fiyatı da ortaya çıktı. ABD’de 100 dolar, Kanada’da 130 Kanada doları, Birleşik Krallık da ise 95 sterlin, Almanya’da 100 Euro ve Avusturalya’da 150 Avusturalya Doları olarak satışa sunulacak. Bu ülkelerde ön siparişe açık olduğunu da belirtelim. Fakat kablosuz kulaklığın ülkemize ne zaman geleceği veya ne kadara satılacağı şuan için bilinmiyor. Konuyla ilgili yeni detaylar ortaya geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu