Oyun Haberleri

Xbox Series X ve S’in Türkiye Fiyatı Daha Çıkmadan Zamlandı

Microsoft'un daha önce fiyatını açıkladığı ancak ardından fiyatlarını kaldırdığı Xbox Series X ve S'in Türkiye fiyatı daha çıkmadan zamlandı.

TeknoBH Google Haberler

Oyun dünyasının merakla beklediği Xbox Series X ve S’in Türkiye fiyatı daha çıkmadan zamlandı. Yeni fiyatları ne kadar? İşte Detaylar

xbox-series-x-gorselleri

Oyun dünyasının uzun bir süredir beklediği o an yaklaştı ve yeni nesil oyun konsolları yavaş yavaş kapıya dayandı. Konsollar arasında ilk çıkış yapacak olan cihaz ise Microsoft’un konsolları yani Xbox Series X ve Xbox Series S olduğu açıklandı. Her iki konsol da geçtiğimiz hafta yurtdışında ön siparişe açılmıştı.

Ancak  bu konsolların Türkiye fiyatlarında geçtiğimiz günlerde garip bir olay yaşanmıştı. Hatırlarsanız 2 hafta önce yeni nesil oyun konsollarının fiyatlarını kendi internet sitesinde yayınlayan Microsoft, daha sonra bu fiyatları hiç bir açıklama yapmadan sitesinden kaldırmıştı.

Xbox Series X ve S’in Türkiye Fiyatı Çok Cep Yakar!

xbox-series-x-ve-s-turkiye-fiyatlari

Bugün gün içerisinde fiyatların neden kaldırıldığını açıklayacak bir şekilde Microsoft‘un Xbox Series X ve Xbox Series S yeni nesil oyun konsollarının fiyatı ortaya çıktı. MediaMarkt Türkiye’nin internet sitesinde açılan sayfaya göre Microsoft’un yeni nesil oyun konsollarının zamlanmış fiyatları ortaya çıktı.

  • Microsoft Xbox Series S 512 GB: 5.399 TL
  • Microsoft Xbox series X 1 TB: 9.299 TL

xbox-series-x-ve-s-turkiye-fiyatlari-aciklandi

Geçtiğimiz haftalar da paylaşılan her iki oyun konsolunun fiyat etiketleri sırasıyla 4.699 TL ve 7.499 TL’ydi. Microsoft, Türkiye fiyatlarını yükseltmeye karar vermiş ki, Xbox Series S için 700 TL, Xbox Series X için ise 1.800 TL gibi bir zam yaptı.

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Series S, 10 Kasım 2020 tarihinde ülkemizde satışa çıkacak. Bu tarih daha önce oyun konsolları dahil pek çok ürünün fiyatlarını etkileyen %50’lik gümrük vergisinin etkinliğini yitireceği zaman dilimine denk geliyordu. Ancak geçtiğimiz haftalar da bu verginin geçerliliği yıl sonuna kadar uzatılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu