Donanım Haberleri

Xiaomi 120W şarj cihazının sertifikasını aldı

Akıllı telefon üreticisi Xiaomi 120W şarj cihazının sertifikasını aldı.

TeknoBH Google Haberler

Çin merkezli Teknoloji üreticisi olan Xiaomi, 120W şarj cihazının sertifikasını aldı. Detaylar haberimizde

xiaomi-hizli-sarj-gelistirdi

Çin merkezli teknoloji üreticisi olan Xiaomi‘nin uzun süredir süper şarj teknolojisi üzerinde çalıştığını biliyorduk. Hatta geçtiğimiz günlerde sizlere Xiaomi telefonları için yeni şarj özelliği üzerinde çalıştığı ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Xiaomi 120W şarj cihazının sertifikasını aldı

Bilindiği üzere 5G teknolojisi üzerinde ki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor aynı zamanda da akıllı telefon üreticileri yeni model yelpazesini genişletmeye de devam ediyor.  Tabi bu durumda 5G teknolojisi ve akıllı telefon üreticilerinin zaman geçtikçe model yelpazesini genişletmek istemesi sonucunda da pil tüketimi önemli derece de artmış oluyor.

Bu durumun farkında olan Çin merkezli Teknoloji üreticisi Xiaomi, 120W şarj cihazı sertifikasını erkenden aldı. Xiaomi‘nin 120W’lık süper şarj cihazını aşağıda ki video’dan izleyebilirsiniz.

Xiaomi 120W Şarj Cihazı :

Xiaomi, yeni sertifikasını aldığı 120W süper şarj teknolojisi ile kendi telefonlarını iPhone 11’den 7 kat, Galaxy S20’den ise 5 kat daha hızlı şarj edebilecek.
Xiaomi, daha öncesinde 100W Super Charge Turbo teknolojisini tanıtmıştı. Şirket bu adaptör ile 4000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan akıllı telefonu yalnızca 17 dakika içerisinde şarj edebildiğini açıklamıştı. Şimdi ise daha üst bir teknolojiye sahip olan süper şarj teknolojisi ile kaç dakika içerisinde akıllı telefonu şarj edileceği merak konusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu