Donanım Haberleri

Xiaomi 65″ 4K OLED Mi TV Master satışa çıktı

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji üreticisi olan Xiaomi, yeni 120 Hz yenileme hızına sahip aynı zamanda 1 ms gecikme hızına sahip olan yeni 65″ 4K boyutunda ki Mi TV Master modeli satışa çıktı.

xiaomi-65-inc-4k-oled-mi-tv-master-satisa-cikti

Son dönemlerde teknoloji dünyasında hem akıllı telefon hem de diğer sektörler de adından sıkça söz ettirmeyi başaran Xiaomi bu sefer de yeni modeli olan televizyon’da adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. Xiaomi‘nin yeni televizyonu 120 Hz yenileme hızı ve 1 ms gecikme hızıyla adından sıkça söz ettirecek.

Xiaomi 65″ 4K OLED Mi TV Master satışa çıktı

Teknoloji dünyasında kısa zamanda yükselmeyi başaran Xiaomi, ürün modellerini genişletmeye devam ediyor. Şirketin uzun zamandır gündemin de olan Mi TV Master Series OLED TV modelini sonunda piyasaya sürmeye başlıyor.

Evinize adeta farklı bir hava kazandıracak ve baya bir iddialı olan Xiaomi Mi TV Master Serisi, şeffaf cam taban ve dinamik aydınlatma sistemi ile gönülleri feth etmeye geliyor. Kusursuz olarak adlandırabileceğimiz orta çerçeve teknolojisine sahip olan bu ürünün, dört taraftan dar çerçeveli tam ekran tasarımını benimsediğini söyleyebiliriz.

xiaomi-65-inc-4k-oled-mi-tv-master-satisa-cikti-1

MediaTek işlemcisinden güç alan bu akıllı TV’nin tasarımından bahsedecek olursak; şirketin daha önce ki modelleri ile karşılaştırdığımız zaman bu modelin tasarımı, inceliği ve teknik özellikleri olarak muazzam olduğunu söyleyebiliriz. Ürün 4K çözünürlüğünde , 65 inç büyüklüğünde ve 120 Hz 4K desteğe sahip. Ayrıca 1000 nik maksimum parlaklık ve siyah bölgelerde O nit’e yakın parlaklık ile ışığın fazla olduğunu ortamlarda bile oldukça canlı ve parlak görüntü sunacağını söyleyebiliriz.

İçinde yer alan yapay zeka motoru, APU sinir ağı hesalama biriminin görüntüyü piksel seviyesinde optimize etmesini ve dinamik görüntü kalitesi ayarı sunmasına imkan sağlıyor. 20’nin üzerinde görüntü kalitesi algoritması ve 5 ana sahne senkronizasyonu bulunduran TV’de ayrıca Dolby Atmos 2.1.2 ile sinema seviyesinde ses kalitesi ve toplam da 65W güç çıkışı sağlayan 9 üniteli bir ses sistemi yer alıyor.

Bahsi geçen muazzam TV’nin ilk olarak Çin’de satışa sunulacağı, 3 Temmuz itibari ile 1840 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu