Donanım Haberleri

Xiaomi 80W’lık Şarj Teknolojisini Duyurdu!

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, bu sefer de 80W'lık şarj teknolojisini duyurdu! Üretici kullanıcılarını her geçen gün şaşırtmaya devam ediyor.

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon pazarının başarılı ismi Xiaomi, 80W’lık şarj teknolojisini duyurdu! Xiaomi’nin bu teknolojisi sayesinde kullanıcılar artık telefon başında beklemeyecek!

xiaomi-80wlik-sarj-teknolojisini-duyurdu

Akıllı telefon başında şarj olmasını beklemek artık eskide kalacak. Xiaomi‘nin 55W kablosuz şarj cihazı ile az olan şarj etme süresi şirkete yeterli gelmemiş ki 80W’lık bir kablosuz hızlı şarj teknolojisinin detaylarını kullanıcılarına sundu.

Xiaomi 80W’lık Şarj Teknolojisini Duyurdu!

Xiaomi’nin piyasada 55W hızlı şarj sunan bir şarj cihazı zaten vardı. Ancak görünüşe göre bu şarj cihazı Xiaomi’ye yeterli gelmemiş ki, şirket 19 dakika da bataryayı tamamen doldurabilen 80W kablosuz hızlı şarj cihazı geliştirdiğini duyurdu. Ayrıca yeni şarj cihazının yakın zamanda tanıtılması beklenen 40W Huawei SuperCharge kablosuz şarj modelinden iki kat daha hızlı bir performans sergilediğini ve bu sebepten dünya rekoru kırdığı iddia edildi.

55W hızlı şarj cihazı, Ağustos ayında 50W hızları destekleyen Mi 10 Ultra ile birlikte tanıtılmıştı. Yapılan testlerde 4500 mAh‘lik bir bataryayı 26 dakikada %0’dan %100’e çıkardığı görülmüştü. Xiaomi’nin yeni kablosuz şarj cihazı ise 4000 mAh‘e sahip prototip bir telefonu 19 dakikada tamamen doldurduğu görüldü.

Xiaomi, inanılmaz 80W hızları sağlamak için özel bir çip ve bağımsız bir bobin sistemi ile daha verimli bir kablosuz şarj mimarisi tasarladı diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu