Mobil Haberleri

Xiaomi Akıllı Telefon Üretimi Durabilir. Peki Neden?

TeknoBH Google Haberler

Uygun fiyatlı akıllı telefon üretimiyle sevilen Xiaomi , akıllı telefon üretimi zor durumda. Xiaomi neden zor durumda? İşte Detaylar

Xiaomi Akıllı Telefon Üretimi Durabilir. Peki Neden?

Akıllı telefon sektöründe son zamanlarda bütçe dostu modeller çok daha fazla tercih edilmeye başlandı. Bunun sebebi ise Apple ve Samsung gibi markaların akıllı telefon modellerinin fiyatlarının iyice pahalı olması diyebiliriz. Bu sebeple tüketiciler akıllı telefon almak için alternatiflere yönelmeye başlıyorlar. Tabi bu alternatifler arasında en önde Xiaomi yer alıyor.

Şirket ile ilgili son zamanlarda yaşanan gelişmeler iyi gibi görünüyor olsa da aslında durum bunun tam tersi. ABD tarafından marka hakkında yeni engellemeler planlanıyor. ABD söz konusu markaya çip gönderilmesi konusunda yaptırımlar uygulamaya başladı.

Xiaomi akıllı telefon üretimi son durumu nedir?

Dünya genelinde akıllı telefon yonga setleri kullanımı çok ciddi seviyelerde diyebiliriz. Neredeyse her ülke kendisine ait cihazlar üretiyor ve küresel şirketler tüm yonga setlerini tüketiyor. Tabi bu durum aynı zamanda firmaları da olumsuz yönde etkiliyor. Akıllı telefonlarda geçtiğimiz yılın en güçlü yonga seti olarak tanıtılan Snapdragon 888 ve 870 serisi gibi yonga setleri çok fazla tercih ediliyor.

Xiaomi Akıllı Telefon Üretimi Durabilir. Peki Neden?

Akıllı telefon pazarında uygun fiyatlı modelleriyle adından sıkça söz ettiren ve popüler hale gelen Xiaomi’de bu durumdan nasibini aldı. Firmanın özellikle yarı iletkenler konusunda başı büyük bir belada. Şirketin Çin Başkanı tarafından yapılan açıklamalar da çip stoklarının tükendiğini ifade etti. Bu durumun kritik bir durum olduğunun da altını çizdi.

Muhtemelen önümüzde ki süreçlerde Xiaomi akıllı telefon üretimi konusunda büyük sorunlar yaşayacaktır. ABD’nin bir kaç markaya uyguladığı yaptırımlar ne zaman son bulacak? Merakla bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu