Mobil Haberleri

Xiaomi Android 11 güncellemesi alacak olan ilk modelini açıkladı!

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi geçtimiz günlerde Android 11 güncellemesi alacak olan ilk modelini açıkladı!

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon sektörünün son yıllarda ki başarısı ile bilinen Xiaomi, Android 11 güncellemesi alacak olan ilk modelini açıkladı!

xiaomi-android-11-guncellemesi-alacak-ilk-modeli

Son dönemlerde akıllı telefon sektöründe adını sıkça duyduğumuz Xiaomi, Android güncellemeleri tarafında da kullanıcılarının memnun etmeye çalışıyor. Çin merkezli akıllı telefon üreticisi bu zamana kadar birçok akıllı telefon modeline Android 10 güncellemesi desteği sunmayı başardı.

Xiaomi Android 11 güncellemesi alacak olan ilk modelini açıkladı!

Çin merkezli teknoloji üreticisi şimdi de Android 11 güncellemesinin hangi modellerinin alacağını açıkladı. Xiaomi Türkiye tarafından yapılan açıklamara şu sözlere yer verildi;

Mi 10 ve Mi 10 Pro, Android 11 güncellemesi alan ilk Xiaomi modelleri olacaktır. Android 11, başta sohbet ve cihaz kontrollerinin yönetimi olmak üzere pek çok alanda iyileştirmeler gelecek. MIUI 12 ile birlikte gelen bir dizi akıllı özellikle bir araya getirilen bu güncelleme verimli sohbet yönetimi ve sorunsuz akıllı cihaz kontrolü için optimize edildi.

Sistem düzeyinde teknik yeniliklerle donatılan MIUI 12, sürükleyici animasyonlara ve görselleştirmelere dayanan ultra akıcı kullanıcı ara yüzünü kullanıcıların beğenisine sunarken her ayrıntının en iyi şekilde hissedilebilmesini sağlayan gerçekçi bir kullanıcı deneyimine dönüşüyor.

Android 11 güncellemesinin diğer önemli özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz

  • Sohbetler
  • Balon Bildirimler
  • Cihaz Kontrolleri

Sohbetler:

Android 11, kullanıcılarına farklı mesajlaşma uygulamalarında ki konuşmalarını bildirim gölgesinde tek bir yerden yönetilmelerine imkan sağlayacak. Yeni işlevler, kullanıcıların mesajlara doğrudan açılır bildirimler bölümünden yanıt vermesini sağlıyor. Kullanıcılar Android 11 güncellemesiyle sohbetlerin özem düzeyine göre de düzenleyebilirler. Öncelik verilen sohbetler, kilit ekranında gösterilebiliyor ve ” Rahatsız Etme ” ayarını geçersiz kılabiliyor.

Balon Bildirimleri:

Android 11 güncellemesinde balon bildirimler, diğer uygulamaların üzerinde gözüküyor ve kullanıcılar tarafından hangi kısma giderlerse her zaman erişim sağlayabiliyorlar. Balon bildirimleri, uygulama işlevlerinin tamamının görünebilmesi için genişletebiliyor ve kullanılmadığı zaman kısıtlanabiliyor.

Cihaz Kontrolleri:

Android 11 güncellemesi ile birlikte gelen bir diğer özellik ise, ek uygulama açmaya gerek kalmadan kullanıcıların akıllı cihazlarını tek tuşla kontrol edebilmelerini sağlayan ” dijital bir cüzdana ve anahtara ” dönüşüyor. Kullanıcılar, akıllı telefonlarına daha hızlı ve daha kolay erişebilmeleri sayesinde medyayı çok daha sorunsuz bir şekilde değiştirebilmenin yanı sıra telefonlarında kablosuz Android Auto işlevlerinin de keyfini çıkarabiliyorlar.

Mi 10 ve Mi Pro, yeni işletim sistemi güncellemesi ile birlikte fotoğrafçılığı ve videografiği ön plana çıkaran etkili donanım kurulumu ve yazılım özellikleriyle pekiştiriyor. 8K video ve 108 MP fotoğraf çekebilme özelliği, premium ses ve amiral gemisi 5G mobil platform ile desteklenen bu özellikler, akıllı telefon kullanıcılarına muazzam bir çözüm sunuyor.

Türkiye’de aktif olan Mi 10 kullanıcıları 9 Eylül tarihi yani bugün itibari ile kademeli bir şekilde güncellemeyi alabilecekler

Kaynak
Teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu