Xiaomi HaberleriMobil Haberleri

Xiaomi gene patlattı bombayı! Bu nasıl bir özellik?

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon pazarının önemli ve hırslı isimlerinden olan Xiaomi, yeni modelinde 16 GB RAM kullanmak için çalışmalara başladı. Detaylar haberimizde

xiaomi-yeni-modeli-icin-calismalara-basladi

Akıllı telefonlarda artık yüksek kapasiteli RAM beklentileri kullanıcılar tarafında oluşmaya başlayınca, akıllı telefon üreticileri son dönemlerde RAM miktarlarında bir hayli artış yapmaya başladılar. Kullanıcıların bu beklentilerini Xiaomi‘den 16 GB RAM kapasiteli yeni model için çalışmalara başladı. Orta segment modeller de bile 12 GB RAM görmek artık mümkün, Samsung 12 GB LPDDR5 RAM üretimine geçtiğimiz yıl başlamıştı.

Xiaomi gene patlattı bombayı! Bu nasıl bir özellik?

Akıllı telefon pazarında önümüzde ki yıllarda 16 GB RAM kullanımı çok daha yaygın hale gelecek. Son günlerde yapılan sızıntılara göre başta Xiaomi olmak üzere birçok marka yüksek kapasiteli RAM kullanımı konusunda büyük adımlar atacağı söyleniyor. Son yapılan sızıntılar arasında Xiaomi’nin RAM tedarikçisi olan Micron, 16 GB RAM yongaları için çalışmalara başladığı sızdırıldı.

Micron tarafından 16 GB RAM çalışmaları başlanmış ancak Xiaomi, bu kapasiteli RAM’ı hangi modelde kullanacağı henüz netleşmedi. Daha önce ki sızıntılarda Mi Mix Alpha’da 16 GB RAM kullanılacağı iddia edilmişti ancak bu iddialar doğru çıkmamıştı.

xiaomi-16-gb-ram-modei-calismalari

Akıllı telefon sektöründe önümüzde ki yıllarda RAM konusunda bir hayli fazla rekabet olacak gibi görünüyor. Önümüzde ki yıllarda orta segment ve amiral gemisi modellerinde 16 GB RAM kullanımı çok fazla artış göstereceğini düşünüyoruz. Şimdiye kadar açıklanan bilgilerde Xiaomi ve Samsung bu konu ile ilgili çalışmalara başladığından dolayı rakiplerinin önüne geçmeyi başardılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu