Güncel HaberlerMobil Haberleri

Xiaomi İş İlanı Yayınlandı! Peki Şartlar Nedir?

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi iş ilanı yayınlayacağını duyurdu. Şirket yeni fabrikasına 24 kişi almayı planlıyor. İşe alınacak personeller için şartlar nedir? İşte Detaylar

Xiaomi İş İlanı Yayınlandı! Peki Şartlar Nedir?

Xiaomi’nin Türkiye’deki fabrikası kısa bir süre içerisinde kesin olarak açılıyor. Bildiğiniz üzere akıllı telefon markaları başla olmak üzere birçok marka Türkiye’de fabrika açmaya başladı. Özellikle de bu konuda Çin merkezli şirketler aktif. Birçok şirket tarafından çeşitli fabrikaların Türkiye’de açılacağı söylenmişti. Şimdi ise bir marka kesin olarak açıyor.

Aslında akıllı telefon markaların bu tür girişimlerini anlamak mümkün diyebiliriz. Çünkü Avrupa da ki pazar çok önmeli ve oraya daha hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorlar. Çin üzerinden Avrupa’ya akıllı telefon tedarik etmek ne yazık ki o kadarda kolay değil. Bunun farkında olan şirketler Türkiye üzerinden lojistik sağlamak için fabrika kurmaya karar verdiler.

Xiaomi iş ilanı yayınlıyor: 24 kişi işe alınacak

Kısa bir süre önce Xiaomi’nin Türkiye’de fabrika açacağını duyurmuştuk. Bu haberlerden sonra birçok kişi tarafından işe alımlarının ne zaman yapılacağını merak etmeye başlamıştı. Xiaomi’nin Türkiye yöneticisi İrfan Öztürk tarafından güzel haberler geldi. Türkiye’de açılacak olan fabrika da 24 kişinin çalışacağını ifade etti. Bunlar ise test mühendisi ve mühendislik teknikeri olacak.

Xiaomi Türkiye'de Telefon Üretimine Başlıyor

 

Xiaomi Türkiye tarafından verilen ilanı incelediğimiz zaman şunu söyleyebiliriz ki, önümüzde ki süreçlerde çok daha fazla fırsat ortaya çıkacak. Mesela şuan için yalnızca montaj hatlarının kullanılacağı ifade edilse bile önümüzde ki dönemlerde anakart üretimleri de yapılacaktır. Tabi bu durumda çok daha fazla personele ihtiyaç duyulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu