Xiaomi HaberleriMobil Haberleri

Xiaomi, Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Çin merkezli akıllı telefon üreticixi Xiaomi,katlanabilir telefon pazarına giriş yapıyor. Geçtiğimiz Nisan ayında başvuruda bulunan şirketin dün itibariyle patenti onaylandı.

TeknoBH Google Haberler

Çin merkezli Teknoloji devi Xiaomi, yeni katlanabilir telefon patenti aldı. Xiaomi her zaman ki gibi kullanıcılarını şaşırtmaya hazırlanıyor.

xiaomi-katlanabilir-telefon-patentini-aldi

Katlanabilir telefonlar her geçen gün gelişirken henüz böyle bir model tanıtmayan şirketlerden biri olan Xiaomi, yeni bir katlanabilir telefonun patentini aldığı ortaya çıktı. Bu pazarda en çok Samsung‘un modellerini görüyoruz ancak LG Wing, Motorola Razr 5G ve Microsoft Surface Duo gibi farklı tasarımlara sahip cihazlar da geniş bir çeşitlilik yaratıyor. Bu doğrultuda Xiaomi’nin yeni telefonu kaydırılabilir ekranıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Xiaomi, Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Xiaomi‘nin yeni akıllı telefon tasarımı için patent dosyası şirket tarafından Nisan ayında doldurulmuş. Dün gün içerisinde onaylanıp yayınlanan patent LetsGoDigital tarafından paylaşıldı. Tasarımda en çok dikkat çeken özellik ise içe doğru katlanmanın kaydırılabilir bir panel aracılığıyla yapılması.

xiaomi-katlanabilir-telefon-patentini-aldi-1

Paylaşılan resimleri incelediğimiz zaman Xiaomi’nin yeni telefonun tasarımı neredeyse Samsung Galaxy Z Fold serisi ile birebir aynı diyebiliriz. Xiaomi’nin Galaxy Z Fold serisi ile arasında ki tek fark, içe doğru katlanan ekranda kamera için herhangi bir çentik bulunmaması. Hatta dış ekranda dahi çentik yer almıyor çünkü ön kamera ünitesi ve ahize kaydırılabilir panelin hemen üstünde yer alıyor. Cihazın arka tarafını incelediğimiz zaman ise dörtlü, dik şekilde yerleştirilmiş kamera dizilimi yer alıyor. Sağ kenarda güç tuşu ve ses yükseltme-kısma tuşları yer alırken üst tarafta ise bir adet mikrofon ve SIM Kart girişi yer alıyor.

xiaomi-katlanabilir-telefon-patentini-aldi-2

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonunun tasarımı her ne kadar kendine özgü bir tasarımı olsa da, şirket böyle bir cihazı imal edip satışa sunma konusunda temkinli davranacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu