Xiaomi HaberleriMobil Haberleri

Xiaomi kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor!

TeknoBH Google Haberler

Son modellerinden biri olan Xiaomi Mi 10 Ultra modelini kablolu bir şekilde 20 dakikada şarj eden Xiaomi’den şimdi de hızlı kablosuz şarj özelliği üzerinde çalışıyor!

Geçtiğimiz haftalarda haberini paylaştığımız Mi 10 Ultra modelinin kablolu şarj özelliği ile gündeme geleceğinden bahsetmiştik. Hatırlayacağınız üzere Mi 10 Ultra‘nın kablolu şarj özelliği 120W‘lık hızlı şarj desteği ve 4500 mAh‘lık bataryası sayesinde yaklaşık olarak 20 dakika içerisinde tam şarja ulaşabiliyordu. 

Uzun bir süredir hızlı şarj tarafında önemli rekabetlerin olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Çinli üreticiler hızlı şarj teknolojisinde çalışmalarını hızla devam ettiriyorlar. Ancak Mi 10 Ultra’nın kablosuz şarj teknolojisi de rakiplerini adeta solladı! Mi 10 Ultra‘da yer alan 50W kablosuz şarj özelliği telefonun bataryasını yalnızca 40 dakika içerisinde tam olarak şarj ediyor. Xiaomi, kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor!

Xiaomi kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor!

Son yıllarda çıkmış olan üst segment akıllı telefon modellerinde bir çoğu kablolu şarj bağlantısıyla bile 40 dakika içerisinde tam dolum kapasitesine ulaşamazken, Xiaomi bunu kablosuz şarj teknolojisi ile başarmak üzere!

xiaomi-kullanicilarini-sasirtmaya-devam-ediyor

Xiaomi‘ye yakın kaynakların sızıntılarına göre Çinli üretici yeni bir kablosuz hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Bahsi geçen yeni teknoloji ile 4500 mAh‘lik bir bataryanın 30 dakika içerisinde tam şarja ulaşması hedefleniyor. Yeni hızlı şarj teknolojisi ile ilgili çok fazla bilgi maalesef yok. Ancak Çinli üreticinin yeni hızlı şarj teknolojisini önümüzde ki yıl kullanıma sunması düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu