Xiaomi HaberleriMobil Haberleri

Xiaomi Mi 11 Ailesinin Şaşırtıcı Geekbench Sonuçları Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi Mi 11 ailesinin şaşırtıcı Geekbench 5 performans test sonuçları açıklandı. Kısa bir süre içerisinde tanıtılması beklenen model hakkında ki detaylar

Xiaomi Mi 11 Ailesinin Şaşırtıcı Geekbench Sonuçları Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz haftalarda, Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 888‘i tanıtmasıyla birlikte, yeni işlemcinin kullanılacağı ilk modeller arasında Xiaomi Mi 11 olacağı açıklanmıştı. Tüketiciler tarafından uzun zamandır merakla beklenen yeni model hakkında ki birçok detay merakla bekleniyordu. Geçtiğimiz haftalarda Snapdragon 888 ile gelecek olan Mi 11 modeline dair Geekbench performans sonuçları ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan sonuçlara göre tek çekirdekli testte 1105 puan alırken, çok çekirdekli testte ise 3512 puan aldığı görülmüştü. Fakat söz konusu sonuçların resmi olmadığı için çok fazla ciddiye alınmıyordu. Ancak sonunda serinin resmi Geekbench test sonuçları açıklandı.

2021 yılının ilk aylarında birçok marka yeni amiral gemisi modellerini piyasaya sürecek. Bu modeller arasında Mi 11 serisi de yer alıyor. Ancak uzun bir süredir yeni serinin 14 Ocak tarihinde tanıtılacağı söyleniyordu. En azından iddialar bu şekildeydi. Lakin ortaya çıkan reklam film görüntüleri, basılın afişler ve birçok dedikodunun ardından Xiaomi tarafından resmi bir açıklama geldi. Yeni amiral gemisi modeli Mi 11, 28 Aralık 2020 tarihinde resmi olarak tüketicilere sunulacak.

Xiaomi Mi 11 ailesi adından sıkça söz ettirecek

Önümüzde ki günlerde tanıtılacak olan serinin Geekbench 5 test sonuçları ortaya çıktı. Tek çekirdekli testte 1135, çok çekirdekli testte ise 3818 puan almayı başaran Mi 11, rakibi Kirin 9000 ve Snapdragon 865’e baya bir fark atmış durumda.

Xiaomi Mi 11 Ailesinin Şaşırtıcı Geekbench Sonuçları Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 11 Ailesinin Şaşırtıcı Geekbench Sonuçları Ortaya Çıktı

Xiaomi’nin resmi açıklamalarına göre, yeni model de “gelişmiş Wi-Fi 6” teknolojisi kullanılacak. Bununla birlikte 120Hz ekran yenileme hızına sahip olan 2K çözünürlüğünde bir AMOLED ekran paneli kullanılacak. Hatta 120W ultra hızlı şarj teknolojisininde kullanılacağı yönünde güçlü iddialar mevcut.

Xiaomi Mi 11 serisi hakkında birçok detayları öğrendik ancak tek eksik kalan cihazın resmi bir fiyatı. Serinin fiyat etiketi hakkında hiçbir sızıntı bulunmuyor. Önümüzde ki günlerde cihazın fiyatı ile ilgili yeni bilgilerin geleceğini düşünüyoruz. Sizce yeni cihazın resmi fiyatı ne kadar olur? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu