Xiaomi HaberleriMobil Haberleri

Xiaomi Mi 11 Lite Hakkında Birçok Detay Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi Mi 11 modeli henüz ülkemizde sunulmamışken, Mi 11 Lite modeli hakkında birçok detaylar ortaya çıktı. İşte Detaylar

Xiaomi Mi 11 Lite Hakkında Birçok Detay Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xiaomi Mi 11 modeli pazarda büyük bir ses getirdi diyebiliriz. 2020 yılının en güçlü işlemcisi olduğu iddia edilen Snapdragon 888 yongasından güç alan ilk model olarak piyasaya sürülen Mi 11, ülkemizde henüz satışa sunulmadan Mi 11 Lite modeli hakkında detaylar çıkmaya başladı. Render görüntüleri ve teknik özellikleri ortaya çıkan, Mi 11 modelinin daha uygun versiyonu olacağı söylenen yeni model hakkında ki tüm detaylar

Çin’de tanıtımı gerçekleştirildikten sonra ön siparişle hızlı bir şekilde tükenen Mi 11 modelinin, aylarca tek model üzerinden akıllı telefon pazarında yer alacağı tahmin ediliyordu. Mi 11 serisine ait piyasaya sürülmesi beklenen bir diğer model ise Mi 11 Pro‘ydu. 12 Şubat 2021 tarihinde Mi 11 Pro’nun tanıtılması ile beraber Mi 11 serisinin sonu geleceği düşünülüyordu. Ancak Xiaomi, sürpriz bir kararla Mi 11 Lite modelini duyurdu.

Xiaomi Mi 11 Lite kullanıcılarına neler sunacak

Sızıntılara göre, Mi 11 Lite modeli siyah ve mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile kullanıcılar karşısına çıkacak. Bunların dışında, daha düşük özelliklere sahip olması beklenen yeni cihaz, 4G teknolojisine sahip olacak. Paylaşılan render görüntüleri incelediğimiz zaman, serinin diğer modellerine benzer tasarıma sahip delikli ekran tasarımı ve kare şeklinde konumlandırılmış kamera modülü yer alıyor. Ekran panelini incelediğimiz zaman, delikli ekran tasarımı kullanılan ekranda, kamera ekranın sol üst tarafına konumlandırılmış ve düz bir ekran yapısına tercih edilmiş.

Xiaomi Mi 11 Lite Hakkında Birçok Detay Ortaya Çıktı

Henüz kesinleşmemiş olsa bile hakkında birçok detay ortaya çıkan modelin, Snapdragon 732G yonga setinden güç alacağı söyleniyor. Poco X3 modelinde kullanılan Snapdragon işlemcisinin, performansını incelediğimiz zaman iddia edilen fiyata göre bekleneni karşılayacak diyebiliriz. İddialara göre 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip sahip olması bekleniyor.

Ayrıca yeni cihaz, 64 MP ana kameraya ve 8 MP + 5 MP lens olmak üzere üç farklı kamera modülüne sahip. Mart ayının sonlarına doğru tanıtılması beklenen Mi 11 Lite, 320 – 350 dolar civarında olması bekleniyor.

Ülkemizde satışa sunulursa sizler Mi 11 Lite modelini satın almayı düşünür müsünüz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu