Mobil HaberleriXiaomi Haberleri

Xiaomi Mi 11 Lite Modeli Hakkında Yeni Detaylar

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi Mi 11 Lite modelinin uygun fiyatlı olarak tüketicilere sunulması gündemden düşmüyor. Yeni model hakkında yeni detaylar da gündeme geldi. İşte Detaylar

Xiaomi Mi 11 Lite Modeli Hakkında Yeni Detaylar

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yeni amiral gemisi modeli Mi 11’i tanıtmıştı. Bunun üzerine yeni modelinin küresel lansmanı merakla bekleniyordu ve günler önce küresel lansmanı da gerçekleşti. Gerçekleşen lansman sonucunda, Xiaomi Mi 11 modelinin fiyatı 749 euro olarak belirlendi. Tabi belirlenen bu fiyat bazı kullanıcılar tarafından yüksek bulundu.

Ancak bu durumda şunu belirtmek gerekiyor ki, rakip markaların amiral gemisi modellerine göre, fiyat performans bir model diyebiliriz. Yeni amiral gemisi modelinin fiyatını yüksek bulanlar için Mi 11 Lite modeli piyasaya geliyor. Yeni uygun fiyatlı model hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Xiaomi Mi 11 Lite kullanıcılarına neler sunacak?

Kısa bir süre önce Mi 11 modelinin küresel lansmanı gerçekleşmişti. Söz konusu tanıtımda Mi 11 Lite modelinden bahsedilmişti. Fakat yeni model, aldığı sertifikalrıyla bir kez daha gündeme geldi. M2101K9AG model numarası ile karşımıza çıkan Mi 11 Lite modeli, Bluetooth SIG ve Malezya Standart ve Endüstriyel Araştırma Enstitüsü SIRIm tarafından onaylandı.

Xiaomi Mi 11 Lite Modeli Hakkında Yeni Detaylar

Yeni aldığı sertifikalarla birlikte, yeni model MIUI 12 çalıştıracak ve Bluetooth 5.2 desteğini sunacak. Aynı zamanda çift SIM desteklediği de görüntüleniyor. Cihaz hakkında en çok dikkat çeken detay ise, 5G desteği olmayacak. Cihazın yonga seti hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak gündeme gelen iddialara göre Qualcomm’un Snapdragon 732G yonga setinden güç alacak. Ülkemizde ki fiyat/performans modellere olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu sebeple Mi 11 Lite modeli ülkemize satış yapıldığı taktirde çok ilgi göreceğini düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu