Mobil HaberleriXiaomi Haberleri

Xiaomi Mi 11 Pro Farklı Kamera Tasarımıyla Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi Mi 11 Pro farklı kamera tasarımıyla tüketici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İşte detaylar

Xiaomi Mi 11 Pro Farklı Kamera Tasarımıyla Geliyor

Xiaomi’nin uzun zamandır merakla beklenen yeni amiral gemisi Mi 11’in, 2021 yılının Ocak ayında tanıtılması bekleniyordu. Ancak ani bir karar ile yalnızca Mi 11 modeli 2020’nin sonunda tanıtılmıştı. Hatta gücünü Qualcomm tarafından geçtiğimiz yılın en güçlü işlemcisi olarak tanıtılan Snapdragon 888‘den güç alıyor. Serinin bu modelinin performansı çok daha ön plana çıkacağı düşünülürken, bir sonra ki modeli Mi 11 Pro hakkında ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi Mi 11 Pro modelinin kamera ve şık tasarımı ile tüketici karşısına çıkıyor. Ayrıca söz konusu modelin arka kamerasının yanında ufak bir ekran tasarımı tüketicileri bir hayli fazla heyecanlandırdı.

Xiaomi Mi 11 Pro özellikleri ile neler sunuyor?

Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda Xiaomi’nin Mi 11 Ultra modelinin kamera detayları gün yüzüne çıkmıştı. Ortaya çıkan bilgileri incelediğimiz zaman yeni modelin arka kamera kurulumunun yanında, geçtiğimiz fotoğrafları da görmemizi sağlayan bir ekran detayı bulunuyordu. Daha sonrasında Mi 11 Pro modelinin de kamera kurulumuna ait çerçeve sızdırıldı.

Söz konusu modelin özelliğinin yalnızca kamera için kullanılmayacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda telefona gelen bildirimleri de rahatlıkla kontrol edebilmek için telefonun arkasında bulunan bir ekran olacak. Akıllı telefon sektöründe neredeyse ilk defa böyle bir ayrıntı olması kullanıcılar tarafından bir hayli olumlu karşılandı.

Xiaomi Mi 11 Pro Farklı Kamera Tasarımıyla Geliyor

Resmi olmayan bilgilere göre Xiaomi Mi 11 modelinin arka tarafında dörtlü kamera modülü karşımıza çıkıyor. Kamerası ile ön plana çıkacak olan model bir hayli şık tasarıma sahip diyebiliriz. Hakkında kesinleşen teknik detayları incelediğimiz zaman ise, Mi 11 Pro modelinde 108 MP değerinde ana kamera kullanılacağı iddia ediliyordu. Ancak son sızıntılara göre yeni modelde 50 MP değerinde birincil kamera kullanılacak. Bu ana kameranın haricinde 120x yakınlaştırma özelliği ile gelen bir telefoto lens olmak üzere dört adet kamera bulunacak.

Dikdörtgen kamera kurulumunun bulunduğu Xiaomi Mi 11 Pro‘nun Mi 11 ile aynı ön yüzey tasraıma sahip olacağı düşünülüyor. Cihazın ortaya atılan bir diğer özelliği ise, 120W ultra hızlı şarj desteğine sahip olması. Hakkında birçok detay ortaya çıktı ancak söz konusu modelin tanıtım tarihi ile ilgili hala ortada net bir bilgi yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu