Xiaomi HaberleriMobil Haberleri

Xiaomi Mi 11 Serisi Farklı Kamera Tasarımıyla Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 11 serisi, farklı kamera tasarımı ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Kısa bir süre sonra tanıtılması beklenen model hakkında ki detaylar haberimizde

TeknoBH Google Haberler

xiaomi-mi-11-serisi-farkli-kamera-tasarimiyla-ortaya-cikti

Xiaomi Mi 11 serisi farklı kamera tasarımıyla, batarya detayları ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre Mi 11 modelinde 2.390 mAh batarya tercih edilirken, Mi 11 Pro modelinde ise 2.485 mAh batarya kullanılması tercih edilmiş. İddialara göre, Xiaomi yeni serisinde ikiye bölünmüş bir pil tercih ediyor ve paylaşılan bilgilere göre batarya kapasiteleri, yalnızca bir batarya için görünen değerler. Büyük ihtimal ile Mi 11 modeli, 4.780 mAh batarya ile gelecek. Mi 11 Pro modeli ise 4.970 mAh batarya ile kullanıcılarını karşılayacak.

Paylaşılan görsellerde hakkında kesinlik olmasa da, Xiaomi Mi 11 serisine ait olduğu iddia edilen iki adet model dikkatimizi çekiyor. Mi 11 modelinin kamera kurulumu ve 3 adet kamera ile bizleri karşıladığını görüyoruz. Mi 11 Pro‘nun görsellerini incelediğimiz zaman, Xiaomi modellerinde görmeye alışık olmadığımız dikdörtgen bir kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Bu kurulumun üzerinde ise dört adet kamera sensörü bizleri karşılıyor.

Xiaomi Mi 11 Serisi Hakkında Neler Biliyoruz

Xiaomi’nin yeni modellerinde, Mi 10 modelinde kullanılan 13 MP modül değiştirilecek. Her biri 0,8 mikron piksel boyutunda ki 48 MP tercih edilecek. Serinin daha önceki modelleri ile karşılaştırdığımız zaman optik görüntü sabitleyici özelliği daha stabil çalışacak. Xiaomi Mi 11 modeli olduğu söylenilen, Geekbench‘de M2012K11C model numarası ile görülen cihaz, tek çekirdekli performans testinde 1105, çok çekirdekli testte ise 3512 puan almayı başarmış durumda.

xiaomi-mi-11-serisi-farkli-kamera-tasarimiyla-ortaya-cikti-1

Xiaomi serisi, 14 Ocak 2021 tarihinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca Mi 11 serisinde, Qualcomm’un geçtiğimiz günlerde yeni tanıtımını gerçekleştirdiği Snapdragon 888 yonga setinden güç alacak. Hatta yeni üretilen yonga seti Snapdragon 888’i ilk kullanan akıllı telefon modeli Xiaomi Mi 11 olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu