Mobil Haberleri

Xiaomi Mi A3, Android 11 Güncellemesini Tekrar Aldı

TeknoBH Google Haberler

Xiaomi Mi A3 modeli başarısız güncellemeler alan modeller arasında yer alıyor. Xiaomi Mi A3 modeli Android 11 güncellemesini tekrar aldı. İşte Detaylar

Xiaomi Mi A3, Android 11 Güncellemesini Tekrar Aldı

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin saf Android işletim sistemi ile tüketicilere sunduğu Mi A serisi, ülkemizde en çok tercih edilen modeller arasında yer almayı başarmıştı. Özellikle de uygun fiyatlı ve iyi performans sergileyen model saf Android işletim sistemine de sahip olduğu için güncellemeleri erkenden alıyor. Ancak Xiaomi ile Google iş birliğinde üretilen seri, Android sürümlerinde oldukça sıkıntılar yaşıyor. Geçen yıl Android 10 güncellemesini 3 kez geri çekilmesine rağmen tüketicilere birçok sorun yaşatmıştı.

Bu yıl da Mi A3 kullanıcıları Andorid 11 güncellemesinden dolayı çok kez sıkıntılar yaşadı. Öyle ki, bazı kullanıcılar ilk gelen Android 11 güncellemesini yükledikten sonra, cihazlar kullanılamaz duruma geldi. Xiaomi’nin servisleri söz konusu güncellemeden kaynaklı arızalanan cihazlar için onarım sözü vermişti. Android 11 güncellemesinden sonra bir kez daha hatasız olduğu düşünülen yeni güncelleme yayınlandı.

Xiaomi Mi A3, Android 11 güncellemesi ile kullanıcılarına neler sunuyor?

Android 10 güncellemesi ile üç kez geri çekilen, Android 11’de ise 1 kez geri çekilen güncelleme sonrasında, sonunda sorunsuz bir şekilde güncelleme yayınlandı. Mi A3 kullanıcılarıan sırayla yayınlanmaya başlayan yeni güncelleme, Android 11 sürümü ve güvenlik yamaları içeriyor

Xiaomi Mi A3, Android 11 Güncellemesini Tekrar Aldı

Mi A3 için yayınlanan Android 11 güncellemesi, harici uygulama kullanmadan telefonunuzun ekran kaydını almak mümkün olacak. Bununla birlikte yeni sürümde pil performansı da arttırıldı ve güvenlik önlemlerini arttıracak yeni güncellemelere sahip.

329 MB boyutunda olan yeni güncelleme, Mi A3 kullanıcılarına sunulmaya başlandı. Çok kısa bir süre içerisinde bütün kullanıcılara ulaşılması bekleniyor. Ancak biraz önce de ifade ettiğimiz gibi, bu model için yayınlanan 3 güncelleme sorun çıkarttığı için bazı cihazlar kullanılamaz duruma geldi. Bu sebeple yayınlanan bu güncelleme için biraz beklemenizi öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu